Rugby – PŚ: udane otwarcie gospodarzy

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 20.09.2019, 15:21

Japończycy udanie rozpoczęli rozgrywany w ich kraju Puchar Świata w rugby union. W jedynym rozegranym w piątek meczu pokonali na stadionie w Tokio reprezentację Rosji 30-10.

Japończycy byli faworytami meczu otwarcia, lecz pierwsze przyłożenie zdobyli Rosjanie. Konkretnie zrobił to Kiriłł Gołosnicki w 4. minucie meczu. Podwyższenie po chwili zaliczył natomiast Jurij Kusznarew. Sborna prowadziła dzięki temu przez większość pierwszej połowy spotkania. W 11. minucie co prawda Kotaro Matsushima zdobył przyłożenie, jednak nie udało się gospodarzom podwyższyć. Dopiero w 38. minucie, dzięki kolejnemu przyłożeniu Matsushimy wyszli na prowadzenie. Wynik 12-7 do przerwy ustaliło za to podwyższenie Yu Tamury.

W drugiej połowie Japończycy stopniowo powiększali swoją przewagę. W 43. minucie Tamura wykorzystał karnego, a kolejne trzy minuty później przyłożenie zdobył Pieter Labuschagne. Rosjanie mieli problem z odrabianiem strat, ale próbowali szukać kolejnych punktów. W 60. minucie karnego wykorzystał Kusznarew. Były to jednak ostatnie punkty Rosjan w tym spotkaniu, podczas gdy kolejne udało się zdobyć gospodarzom. W 63. znów z karnego nie pomylił się Tamura, a pięć minut później trzecie tego dnia przyłożenie zdobył Matsushima. Skuteczne podwyższenie Rikiyi Matsudy ustaliło wynik spotkania na 30-10.

Japonia – Rosja 30-10 (12-7)