PKO Ekstraklasa: Piast wygrywa po dramatycznej końcówce

• Data publikacji: 20.09.2019, 19:55

9. kolejka PKO Ekstraklasy rozpoczęła się na stadionie w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast podejmował beniaminka z Częstochowy. Po szalonej końcówce, gliwiczanie odrobili straty i wygrali - 2:1.

Trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego spotkania, choć większe szanse dawano aktualnym mistrzom Polski. Jednak początek okazał się być dla nich mało szczęśliwy, bo po sześciu minutach, Raków wyszedł na prowadzenie. Miłosz Szczepański wbiegł w pole karne, wyłożył piłkę Felicio Brown Forbesowi, a ten wpakował ją do pustej bramki. Później, gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych praktycznie nie było. Dlatego też, na przerwę, z minimalnym prowadzeniem, schodzili częstochowianie.

Po zmianie stron, niewiele się zmieniło w grze obu ekip. Piast nie miał pomysłu na ofensywne akcje, a goście starali się kontrolować wynik. Dopiero w ostatnim kwadransie zaczęły się dziać dobre rzeczy dla zespołu trenera Waldemara Fornalika. W 75. minucie, w sporym zamieszaniu w polu karnym Rakowa, padły aż cztery strzały, ale wszystkie zostały ostatecznie zablokowane. Cztery minuty później, Igor Sapała bezsensownie zagarnął piłkę ręką w swojej szesnastce, za co wyleciał z czerwoną kartką, a gliwiczanie mieli rzut karny. Do futbolówki podszedł Jorge Felix i pewnym, płaskim strzałem wyrównał stan rywalizacji. Nie minęło 120 sekund, a "Piastunki" były już na prowadzeniu. Tym razem, do własnej bramki, trafił Michał Skóraś, który niefortunnie interweniował przy podaniu Patryka Tuszyńskiego.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1 (0:1)

Bramki: 79' (k.) Felix, 81' (sam.) Skóraś - 6' Brown Forbes

Piast Gliwice: Plach - Mokwa, Korun, Malarczyk, Kirkeskov - Milewski, Hateley, Felix, Jodłowiec (70' Sokołowski) - Badia (90+2' Huk), Parzyszek (60' Tuszyński)

Raków Częstochowa: Gliwa - Jach, Petrasek, Azemović (86' Kolev) - Szczepański (90' Luković), Skóraś, Schwarz, Sapała, Bartl - Brown Forbes, Musiolik (88' Babenko)

Żółte kartki: 15' Felix, 19' Malarczyk, 33' Hateley - 14' Petrasek, 37' Jach

Czerwona kartka: 77' Sapała

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)