PHL: Katowice lepsze od Tychów w starciu GKS-ów

• Data publikacji: 20.09.2019, 20:55

Najciekawszym starciem 3. kolejki Polskiej Hokej Ligi był mecz między GKS-em Katowice i GKS-em Tychy. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli katowiczanie, którzy umocnili się na pozycji lidera tabeli.

GKS Katowice 4:3 GKS Tychy

28:39' Devecka, 30:04' Kolusz, 36:02' Turtianen, 37:53' Wajda - 14:11' Cichy, 34:53' Witecki, 49:38' Mroczkowski

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gości z Tychów, którzy po kwadransie gry objęli prowadzenie. Do siatki miejscowych trafił Mike Cichy, a pierwsza tercja zakończyła się wynikiem - 0:1. Gospodarze rozkręcili się w drugiej części spotkania, w której zdobyli aż cztery bramki. W 29. minucie, do remisu, doprowadził Słowak Dusan Devecka, a chwilę po nim, na - 2:1 dla Katowic strzelił Marcin Kolusz. Po kilku minutach spokoju, znów w 120 sekund, miejscowi zadali kolejne ciosy. Tym razem, na listę strzelców, wpisywali się Jaakko Turtianen, po asyście swojego rodaka Tuukki Rajamakiego oraz Patryk Wajda. W międzyczasie gola dla Tychów zdobył jeszcze Jakub Witecki i druga tercja zakończyła się rezultatem - 4:2. Ostatnie słowo należało również do gości, którzy zmniejszyli rozmiary porażki na dziesięć minut przed końcową syreną. Autorem tej bramki był Christian Mroczkowski.

Wyniki pozostałych spotkań 3. kolejki:

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 6:1 Naprzód Janów

20:29' Iossafov, 21:00' Sołtys, 22:40' Kasperlik, 48:33' Wróbel, 49:45' Walęga, 54:59' Sawicki - 44:30' Titok

KH Energa Toruń 5:4 Zagłębie Sosnowiec

19:10' Sadretdinov, 26:05' Pozdnyakov, 34:17' Fraszko, 47:42', 58:48' Kalinowski - 06:02' Sikora, 12:29' Stojek, 41:16' Orekhin, 44:24' Stoklasa

Podhale Nowy Targ : Kadra PZHL U23 (24.09)

Lotos PKH Gdańsk : Re-Piast Unia Oświęcim (15.10)