Koszykówka - el. LM: awans Legii po dogrywce

• Data publikacji: 20.09.2019, 22:55

Po minimalnym, dwupunktowym zwycięstwie na wyjeździe, Legioniści za wszelką cenę chcieli przypieczętować na własnym awans do fazy play-off kwalifikacji ligi mistrzów. Udało się, ale po wielu nerwach i dogrywce.

(POL) Legia Warszawa 85:83 dogr. Z-Mobile Prisztina (KOS) (24:20, 18:19, 8:20, 17:10, 18:14)

Koszykarze stołecznej Legii przystępowali do rewanżowego spotkania z ekipą z Kosowa z zapasem dwóch punktów. Początek i pierwsza kwarta był niezły i nie zapowiadał tego co miało nadejść w kolejnych minutach meczu. Gospodarze prowadzili - 24:20, ale na przerwę schodzili już tylko z wynikiem - 42:39. Trzecia kwarta była bardzo słaba w wykonaniu warszawian, co skrzętnie wykorzystał zespół Z-Mobile Prisztina, wygrywając ją - 20:8 i tym samym, obejmując prowadzenie - 59:50. Ostatecznie, regulaminowy czas gry zakończył się zwycięstwem gości - 69:67 i potrzebna była dogrywka. W niej, po zaciętej walce, Legia zwyciężyła - 85:83 i uzyskała awans do fazy play-off. Przeciwnikiem w walce o fazę grupową będzie ekipa Nizhnyego Novgorodu.