PKO Ekstraklasa: Lech ratuje remis z Jagiellonią. VAR w akcji

• Data publikacji: 20.09.2019, 22:45

Lech Poznań zremisował na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1. Po tym spotkaniu Jaga kontynuuje serię 7 meczów bez porażki. Lech natomiast zdołał w końcu uzyskać chociaż punkt. Bohaterami obu bramek stali się młodzieżowcy.

Na początku spotkania na prowadzenie mógł wyjść Lech. W dobrej sytuacji strzał oddał 17-latek Jakub Kamiński. Uderzenie debiutanta było jednak niecelne i wylądowało w trybunach. Wynik otworzył natomiast w 22. minucie zawodnik Jagiellonii Patryk Klimala, który po podaniu od Runje znalazł się sam na sam z bramkarzem i bez problemu zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie. Jagiellonia chciała iść za ciosem. Van der Haart zdołał jednak obronić strzał z dystansu Kostala, kiedy tor lotu piłki zmienił jeszcze Imaz.

Przed szansą na doprowadzenie do remisu Lech stanął w 39. minucie. Wtedy to zagrania ręką w polu karnym dopuścił się Kostal. Sędzia pierwotnie nie dostrzegł tej sytuacji, ale po konsultacji VAR wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Tomczyk i bardzo pewnym strzałem ustawił wynik spotkania 1:1.

W drugiej połowie nie widzieliśmy już bramek. Zamiast nich niestety oglądaliśmy istny festiwal kontuzji graczy Lecha. Przed końcowym gwizdkiem boisko z urazami opuścili Rogne, Muhar oraz Tomczyk, który w końcówce spotkania dwukrotnie został uderzony w twarz. Ostatecznie po meczu przewieziono go do szpitala.

Dla graczy Lecha Poznań jest to pierwszy punkt zdobyty we wrześniu, jednak z pewnością liczyli oni na bardziej spektakularne przełamanie i szybki powrót do walki o czołowe miejsca tabeli. Jagiellonia natomiast utrzymuje swoją serię 7 meczów bez porażki i przynajmniej do soboty zajmuje drugie miejsce w Ekstraklasie.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)

Bramki: 79' (k.) Tomczyk - 22' Klimala

Lech Poznań:Mickey van der Hart - Robert Gumny, Lubomir Satka, Thomas Rogne (78' Tomasz Dejewski), Tymoteusz Puchacz - Kamil Jóźwiak, Karlo Muhar (85' Mateusz Skrzypczak), Joao Amaral (68' Darko Jevtic), Pedro Tiba, Jakub Kamiński - Paweł Tomczyk

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenic, Guilherme Sitya - Bartosz Bida (57' Tomas Prikryl), Martin Pospisil, Jesus Imaz, Taras Romanczuk, Martin Kostal (61' Juan Camara) - Patryk Klimala (84' Przemysław Mystkowski)

Żółte kartki: Kamil Jóźwiak, Mateusz Skrzypczak - Martin Kostal, Ivan Runje, Zoran Arsenic, Przemysław Mystkowski

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)