Liga Mistrzów EHF: pierwsze zwycięstwo Wisły

• Data publikacji: 21.09.2019, 16:36

Orlen Wisła Płock wygrała z Kadetten Schaffhausen w drugim meczu grupy C fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To pierwsze zwycięstwo polskiego zespołu w tym sezonie rozgrywek.

W pierwszej kolejce Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Czechowskimi Niedźwiedziami. Kadetten Schaffhausen zremisowali z Dinamem Bukareszt. Polski zespół w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością liczył na pierwszy dorobek punktowy w tym sezonie. Początek meczu był wyrównany. W 8. minucie po bramce Philipa Stenhalma Wisła wyszła na prowadzenie 5:3. Gospodarze utrzymywali przewagę dwóch trafień. W 13. minucie rzut karny wykorzystał Konstantin Igropulo. Znany Rosjanin dzisiaj po raz pierwszy zagrał w barwach "Nafciarzy".

Polska drużyna powiększyła przewagę. Od stanu 12:10 Wisła rzuciła 3 bramki z rzędu. Po 30 minutach gry było 16:12, co było dobrym prognostykiem przed drugą odsłoną. Szczypiorniści Wisły utrzymywali 4-5 bramek przewagi. Wicemistrzowie Polski zbliżali się do zwycięstwa. Jednak na 8 minut przed końcem Kadetten zmniejszyli różnicę do 2 trafień. Wówczas zimną krew zachował Niko Mindegia. Rozgrywający Wisły zdobył ważne trafienia dla gospodarzy. Wisła Płock wróciła na czterobramkowe prowadzenie i wygrała 27:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem na placu gry był Philip Stenhalm. Zawodnik "Nafciarzy" rzucił 5 bramek. Zespół z Płocka zdobył pierwsze dwa punkty w tym sezonie rozgrywek.

Orlen Wisła Płock - Kadetten Schaffhausen 27:23 (16:12)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanović - Stenhalm, Ruiz Sanchez, Mlakar, Matulić, Mihić, Zabić, Szita, Góralski, Piechowski, Susnja, Igropulo, Sulić, Czapliński, Mindega

Kadetten Schaffhausen: Pilipović, Biosca - Sesum, Tominec, Kuttel, Beljanski, L. Maros, Frimmel, Csaszar, Schopper, Schelker, Gerbl, Ben Romdhane, F. Maros, Herburger, Montoro