Serie A: Juventus minimalnie lepszy od Hellasu Verona

• Data publikacji: 21.09.2019, 19:54

W meczu 4. kolejki włoskiej Serie A Juventus podejmował na Allianz Stadium w Turynie ekipę Hellasu Verona. "Stara Dama" zdołała wygrać, jednak nie było to łatwe zwycięstwo.

Bardzo dobrze weszła w spotkanie drużyna gości. W 21. minucie po faulu Meriha Demirala (Juventus) ekipa z Werony otrzymała rzut karny. Do jedenastki podszedł Samuel Di Carmine. Trafił on jednak w słupek. Dobijając piłkę odbitą od lewego słupka Darko Lazovic strzelił tym razem w poprzeczkę. Wreszcie za trzecim razem Miguel Veloso uderzył piłkę na tyle celnie, by ta znalazła piłkę do bramki a jego zespół mógł objąć prowadzenie. Do przerwy Juventus jednak zdołał wyrównać po premierowym trafieniu w Serie A Aarona Ramseya.

Po przerwie nie trzeba było długo czekać na bramkę. Już w 49. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny i "Stara Dama" mogła cieszyć się z prowadzenia 2:1. Wynik ten utrzymał się już do końcowego gwizdka, lecz nie było takie oczywiste jakim rezultatem zakończy się to spotkanie. Zawodnicy z Werony stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia wyrównującej bramki, lecz ostatecznie ta sztuka im się nie udała. W doliczonym czasie gry Kumbulla (Hellas) otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Juventus Turyn - Hellas Verona 2:1 (1:1)
Bramki: 31' Ramsey, 49' Ronaldo (kar.) - 21' Veloso
Juventus: Buffon - Danilo, Demiral, Bonucci, Sandro - Ramsey (61' Khedira), Bentancur (51' Pjanic), Matuidi - Cuadrado, Dybala (72' Higuain), Ronaldo
Hellas: Silvestri - Rrahmani, Kumbulla, Gunter - Faraoni - Amrabat (85' Pazzini), Veloso, Lazovic - Verre (59' Pessina), Zaccagni (72' Tutino), Di Carmine

Żółte kartki: Rrahmani (28'), Faraoni (34')

Czerwone kartki: Kumbulla (16', 90+4')

Sędziował: Federico La Penna