Premier League: "Młoty" pobiły "Czerwone diabły"

• Data publikacji: 22.09.2019, 17:13

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce podejmował w meczu 6. kolejki Premier League ekipę Manchesteru United. Dość niespodziewanie londyńczycy wygrali - 2:0.

Spotkanie na stadionie olimpijskim zapowiadało się dość ciekawie, gdyż żadna z drużyn nie jest na początku tego sezonu w optymalnej formie. Tak też było, dużo walki, gry w środku pola oraz akcji zakończonych skutecznymi interwencjami obu bramkarzy. W 36. minucie, przed ogromną szansą stanął Mark Noble, ale jego cudowne uderzenie w kapitalnym stylu wybronił David de Gea. Tuż przed przerwą jednak, Felipe Anderson zagrał piłkę do będącego w polu karnym Andriya Yarmolenki, a Ukrainiec szybko ją sobie przełożył i oddał strzał nie do obrony.

Pięć minut po zmianie stron mógł wyrównać Juan Mata, lecz jego strzał nieznacznie minął lewy słupek bramki Łukasza Fabiańskiego. Później oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia gola, ale żadnemu z piłkarzy się to nie udało. Jednak w 84. minucie, gwóźdź do trumny Manchesteru, wbił Aaron Cresswell, zaliczając fantastyczne okienko z rzutu wolnego. Dzięki tej wygranej, West Ham awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli.

West Ham United - Manchester United 2:0 (1:0)

Bramki: 44' Yarmolenko, 84' Cresswell

West Ham United: Fabiański - Fredericks (80' Zabaleta), Diop, Ogbonna, Cresswell - Rice, Yarmolenko (89' Snodgrass), Noble, Fornals, Anderson (70' Wilshere) - Haller

Manchester United: de Gea - Young, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka - Matic (71' Fred), McTominay, James, Mata (81' Gomes), Pereira - Rashford (61' Lingard)

Żółte kartki: 14' Ogbonna, 75' Noble - 47' Mata, 83' Young

Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)