PKO Ekstraklasa: w Szczecinie na remis

• Data publikacji: 22.09.2019, 17:10

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 w spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze w ramach 9 kolejki PKO Ekstraklasy. Górnik tym samym zdobywa dopiero drugi punkt na wyjeździe w rozgrywkach ligowych.

Przed spotkaniem to Pogoń, jako lider tabeli, była zdecydowanym faworytem tego meczu. Górnik przed tym meczem nazbierał tylko jedno oczko na wyjeździe, więc był z góry skazywany na pożarcie. Z przebiegu spotkania możemy jednak wywnioskować, iż remis był sprawiedliwym wynikiem.

Zawody lepiej rozpoczęli Portowcy, bowiem to oni częściej byli przy piłce, potrafili wymienić kilka podań, po czym przenieść zagrożenie pod bramkę przeciwnika. Niemniej jednak Górnicy nie zamierzali rozpoczynać meczu z myślą o utrzymaniu wyniku. Również potrafili stworzyć sytuacje podbramkowe, które wcale nie odstawały jakością oraz wyrachowaniem od akcji Pogoni. Skuteczniejsi byli jednak Portowcy, gdyż to oni pierwsi zdobyli bramkę. W 24 minucie, z bliskiej odległości od bramki, z piłką minął się jeden z zawodników gospodarzy. Lepiej zachował się Hubert Matynia, który bez wahania dołożył stopę do lecącej piłki. Do przerwy wynik już się nie zmienił, choć okazje ku temu miał Igor Angulo. Hiszpan miał doskonałą szansę - oddał strzał po minięciu obrony rywali, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Pogoni, Dante Stipica

Rozmowa w szatni przyniosła oczekiwane rezultaty, bowiem na drugą partię obie drużyny wyszły naładowane energią, silnie zmotywowane do gry. Pałeczkę z inicjatywą przekazywali sobie naprzemiennie raz jedni, raz drudzy. Goście byli konkretniejsi w 73 minucie, kiedy to Angulo, przy dużej dozie szczęścia, trafił głową z bliskiej odległości. Wynik do końca meczu już się nie zmienił, ale wartym podkreślenia jest fakt, że Górnicy sprawiali wrażenie zadowolonych z wyniku i nie odsłaniali się przesadnie. Pogoń natomiast próbowała strzelić decydująca bramkę, jednak zabrakło dokładności i ostatniego podania. W efekcie czego w Szczecinie, po dobrym widowisku, obie drużyny muszą zadowolić się jednym punktem.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Bramki: Matynia 24' - Angulo 73'
Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia - Spiridinović (Podstawski 60'), Kozulj, Dąbrowski, Listkowski (Kozłowski 85'), Hostikka (Frączczak 74') - Buksa

Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Matras (Wolsztyński 60'), Ściślak - Zapolnik (Baidoo 46'), Kopacz (Bainović 66'), Jimenez - Angulo
Żółte kartki: Buksa, Bartkowski, Kozłowski - Zapolnik
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)