Liga ASOBAL&Lidl Starligue: pewny triumf PSG, prawie 50 bramek Barcy

• Data publikacji: 23.09.2019, 14:29

Za nami 3. kolejka na hiszpańskich i francuskich parkietach. Kolejne zwycięstwa zanotowały ekipy z Paryża i Barcelony, zaś ci drudzy rzucili prawie 50 bramek w meczu.

Liberbank Cuenca 35:28 BM Logrono La Rioja

Bardzo ciekawie zapowiadało się to spotkanie na szczycie tabeli. Jednak od samego początku gospodarze narzucili swój rytm gry i wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Dzięki temu, do szatni, schodzili z prowadzeniem - 17:12. Drugie trzydzieści minut było już zdecydowanie bardziej wyrównane, a walka na parkiecie szła bramka za bramkę. Taki bieg wydarzeń pozwolił jednak utrzymać prowadzenie zespołowi Cuency, który triumfował ostatecznie - 35:28 i z kompletem punktów awansował na pozycję wicelidera tabeli. Najskuteczniejszy wśród zwycięzców był Pablo Marrochi - 6 bramek. Również sześć trafień zanotował Leonardo Fereirra, ale z gorszym procentem skuteczności.

Tyle samo punktów co Cuenca ma ekipa Barcy, jednak zdobyli więcej bramek, dlatego też Katalończycy są na czele tabeli. W tej kolejce wysoko pokonali Huesce - 49:26. Dużą sztuką jest rzucić prawie 50 goli w meczu, a tak było tym razem. Już do przerwy gospodarze prowadzili różnicą dziesięciu trafień - 25:15, ale prawdziwy pogrom miał miejsce w drugiej połowie, którą zwyciężyli 24:11. Stuprocentową skutecznością popisał się Alex Garcia - 7/7, a tyle samo bramek zdobył też Victor Tomas. Natomiast po "piątce" dołożyli: Raul Entrerrios, Lasse Andresson, Abel Guntin, Luka Cindrić oraz Ludovic Fabregas.

Chartres 30:36 Paris-SG

Dość trudne warunki postawili mistrzom Francji szczypiorniści Chartres. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a w szeregach gospodarzy błyszczeli Morten Vium oraz Youssef Ben Ali. Duńczyk miał stuprocentową skuteczność - 6/6, zaś Tunezyjczyk równie wysoką, bo - 5/7. Do przerwy jednak prowadzili goście z Kamilem Syprzakiem w składzie - 17:14. Polak zdobył dwie bramki, czym przyczynił się do zwycięstwa paryżan w tym meczu. Jednak najskuteczniejszy był Nedim Remili, który rzucił osiem bramek. Godnie wspierali go Ekhdal Du Rietz - sześć i Sander Sagosen - pięć. Ostatecznie, aktualni mistrzowie zwyciężyli - 36:30 i umocnili się na prowadzeniu.

Ciekawie było też w starciu Ivry z Aix. Chociaż spotkanie zakończyło się remisem po 23, to do przerwy, dość wyraźnie prowadzili gospodarze - 12:7. Jednak po zmianie stron szczypiorniści Aix wzięli się do roboty i odrobili te straty. Dzięki temu remisowi, wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli.