Rugby - PŚ: Walia rozgromiła Gruzję

• Data publikacji: 23.09.2019, 15:21

Walia pokonała 43:14 Gruzję w meczu grupy D na Pucharze Świata w rugby. Spotkanie rozegrano na Toyota Stadium.

Zdecydowanym faworytem meczu byli Walijczycy. Zespół z Wysp Brytyjskich stawia sobie za obowiązek wyjście z grupy, w której oprócz Gruzji są także Fidżi, Australia i Urugwaj. Gruzini mogli liczyć na słabe otwarcie turnieju faworytów i sprawienie niespodzianki. Drużyna Walii nie pozwoliła im na to. Już w 2. minucie przyłożenie zanotował Jonathan Davies. Walijczycy powiększali przewagę, a głównym dostarczyciel punktów był Dan Biggar. Łącznik ataku w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny i zaliczył 3 udane podwyższenia po przyłożeniach odpowiednio: Justina Tipurica, Josha Adamsa i Liama Williams. Do przerwy było aż 29:0.

Gruzini zdobyli pierwsze punkty tuż po przerwie. Przyłożenie zanotował Shalwa Mamukaszwili, a podwyższył Tedo Abzhandadze. Po 20 minutach Walia odpowiedziała przyłożeniem Tomosa Williamsa i kolejnym podwyższeniem Dana Biggara. Drugie i ostatnie przyłożenie dla Gruzji zdobył Lewan Chichawa. Po raz drugi podwyższył Abzhandadze. Ostatnie słowo należało do Walijczyków. Przyłożenie George'a Northa i podwyższenie Leigha Halfpenny'ego spowodowały, że mecz zakończył się rezultatem 43:14. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Biggar, który zdobył 11 punktów.

Walia - Gruzja 43:14 (29:0)