Serie A: wymęczone zwycięstwo Juventusu

• Data publikacji: 24.09.2019, 22:55

Nietypowo, bo we wtorek rozpoczęła się 5. kolejka włoskiej Serie A. W wieczornym meczu, na Stadio Mario Rigamonti, Brescia podejmowała mistrza kraju Juventus Turyn. Po słabym początku, piłkarze z Turynu wygrali ostatecznie - 2:1.

Faworytem meczu byli rzecz jasna goście, ale lepiej rozpoczęła ekipa beniaminka Serie A, która po zaledwie czterech minutach wyszła na prowadzenie. Romulo zgrał piłkę do Alfredo Donnarummy, a ten mocnym strzałem zza pola karnego, posłał ją pod samą poprzeczkę. Podopieczni Maurizio Sarriego częściej byli przy piłce, lecz nic konkretnego z tego nie wynikało. W 30. minucie, znów zaatakowali gospodarze, ale uderzenie Mario Balotelliego fantastycznie wybronił Wojciech Szczęsny. Gdy wydawało się, że Brescia zejdzie z tym skromnym prowadzeniem do szatni, to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do własnej bramki, niefortunnie trafił Jhon Chancellor.

Po zmianie stron "Juve" zabrało się do roboty. W 55. minucie, próbował Gonzalo Higuain, ale jego strzał z szesnastki spokojnie wyłapał Jesse Joronen. Osiem minut potem goście wykonywali rzut wolny, piłka odbiła się od muru, zaś z natychmiastową dobitką podążył Miralem Pjanić i zrobiło się - 1:2. Juventus dominował i szukał kolejnej bramki, lecz ostatecznie skończyło się na tym wyniku.

Brescia Calcio - Juventus Turyn 1:2 (1:1)

Bramki: 4' Donnarumma - 40' (sam.) Chancellor, 63' Pjanić

Brescia Calcio: Joronen - Sabelli, Cistana, Chancellor, Mateju (70' Morosini) - Bisoli, Tonali, Dessena, Romulo (85' Aye) - Balotelli, Donnarumma (64' Matri)

Juventus Turyn: Szczęsny - Alex Sandro, de Ligt, Bonucci, Danilo (19' Cuadrado) - Rabiot, Pjanić, Khedira, Ramsey (69' Bernardeschi) - Higuain, Dybala (80' Matuidi)

Żółte kartki: 79' Cistana 7' Khedira, 41' Bonucci, 56' de Ligt

Sędziował: Fabrizio Pasqua (Włochy)