LaLiga: Barcelona zwycięża z Villarrealem

• Data publikacji: 24.09.2019, 23:35

FC Barcelona wygrała na Camp Nou 2:1 z Villarrealem. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Antoine Griezmann i Arthur.

Po weekendowej wpadce z Granadą, FC Barcelona wraca na właściwie tory. Duma Katalonii dobrze weszła w mecz z Villarrealem i już w 6. minucie zdobyła pierwszą bramkę, a na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann. Francuz nie ma łatwego początku w nowym zespole, jest to jego trzeci gol w siódmym występie. Były gracz Atletico sprytnie wyprzedził obrońców przy rzucie rożnym i z trudnej pozycji przy bliższym słupku skierował piłkę do siatki. Kilka minut później było już 2:0 - tym razem gola zdobył Arthur. Pomocnik będąc około 25 metrów od bramki nie zastanawiał się długo, tylko uderzył z dystansu, trafiając idealnie w "okienko". Villarreal zdążył odpowiedzieć tuż przed przerwą, zdobywając bramkę do szatni. Co ciekawe, jeszcze piękniejszym strzałem niż Arthur popisał się Santi Cazorla. Hiszpan podprowadził sobie piłkę również w okolice 25. metra i uderzył z lewej nogi w prawą stronę bramki. Andre ter Stegen był bez szans przy tak mocnym strzale.

Druga połowa nie obfitowała już w akcje podbramkowe. Obie drużyny miały problem z tworzeniem sobie klarownych sytuacji i rzadko były w stanie trafiać w bramkę rywala. Wynik tym samym nie uległ już zmianie do końca spotkania.

FC Barcelona - Villarreal 2:1 (2:1)
Bramki: 6' Griezmann, 15' Arthur - 44' Cazorla

FC Barcelona: Ter Stegen - Junior, Lenglet, Pique, Semedo - Arthur, Busquets, Roberto (63' de Jong) - Griezmann, Suarez (78' Fati), Messi (46' Dembele)

Villarreal: Asenjo - Pena, Albiol, Torres, Quintilla - Zambo, Iborra, Chukwueze, Cazorla  (77' Bacca), Ontiveros (57' Ekambi) - Moreno (68' Gomez)
Kartki:
26' Roberto, 47' Griezmann, 82' Junior, 90' Busquets - 72' Zambo, 81' Albiol

Sędzia: R. Bengoetxea