Koszykówka - VTB: Stelmet walczył, ale przegrał z Chimkami

• Data publikacji: 25.09.2019, 21:30

Po mistrzostwach świata czas rozpocząć rozgrywki klubowe. W pierwszym meczu w Zjednoczonej Lidze VTB Stelmet Zielona Góra przegrał z zespołem Chimki Moskwa.

Stelmet Zielona Góra ponownie zgłosił się do Zjednoczonej Ligi VTB. Polski zespół jest jedną z trzech drużyn spoza Rosji, które grają w jednej z najmocniejszych lig na świecie. Na początek rozgrywek zespół z Zielonej Góry czekał wyjazd do Moskwy. Rywalem polskiej drużyny były Chimki Moskwa, które grają w Eurolidze. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania.

W pierwszej piątce Stelmetu wyszli nowi zawodnicy w zespole: Gordon, Meier, Hakanson, Zyskowski i Thomasson. Polska drużyna rozpoczęła mecz od prowadzenia 6:0. Gospodarze wyszli na prowadzenie po raz pierwszy w 5. minucie, kiedy było 9:8. Do końca pierwszej kwarty mecz był wyrównany. Po 10 minutach było 16:13 dla Chimek. W drugiej kwarcie ekipa z Moskwy uzyskała 10 punktów przewagi. Jednak od stanu 23:33 dwie trójki trafił Ludvig Hakanson, zmniejszając przewagę. Gospodarze zdołali odbudować różnicę i do przerwy było 40:31.

Trzecia kwarta była wyrównana i padł w niej remis 20:20. Jednak Chimki miały kilka punktów więcej przewagi. Na początku czwartej części meczu zespół z Moskwy powiększył przewagę do 14 punktów. Stelmet nie poddał się i szybko odrabiał stratę. Na minutę przed końcem miał tylko 3 punkty do rywali. Ekipa z Zielonej Góry miała szansę na wyrównanie, ale zgubiła piłkę w ataku. W końcówce Stefan Jović trafił jeden z dwóch rzutów wolnych i ustalił wynik na 79:75.

Stelmet Zielona Góra powalczył do końca o dobry rezultat z wyżej notowanym rywalem. Stefan Jović (Khimki) i Drew Gordon (Stelmet) rzucili po 16 punktów. W niedzielę na inaugurację Energa Basket Ligi Stelmet zagra na wyjeździe ze Startem Lublin.

Chimki Moskwa - Stelmet Zielona Góra 79:75 (16:13, 24:18, 20:20, 19:24)