LaLiga: Atletico znów zwycięskie

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 25.09.2019, 21:25

Atletico Madryt po dwóch meczach bez zwycięstwa w końcu wróciło na właściwe tory. W 6. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy podopieczni Diego Simeone pokonali na wyjeździe beniaminka RCD Mallorca 2:0 (1:0). Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Diego Costa i Joao Felix.

Wrzesień w wykonaniu piłkarzy Atletico Madryt nie był dotychczas udany. Jedno zwycięstwo sprzed przerwy reprezentacyjnej, dwa remisy (w tym 2:2 z Juventusem w Lidze Mistrzów), a także porażka powodowały, że w Madrycie zaczęto mówić o małym kryzysie. Idealnym rywalem na przełamanie był zespół RCD Mallorca, który okupuje dolne rejony tabeli.

Od początku spotkania dominowali goście. Los Colchoneros chcieli za wszelką cenę wygrać i już w 26. minucie wynik otworzył Diego Costa. Hiszpański snajper wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Koke, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Manolo Reinie. Piłkarze Atletico mogli pójść za ciosem. Efektowną próbą popisał się Joao Felix, ale jego strzał przewrotką został zatrzymany przez obrońców. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Mający potężne możliwości ofensywne piłkarze z Madrytu wciąż polowali na kolejne bramki. Swoje próby mieli Felix, a także inny utalentowany zawodnik - Japończyk Takefusa Kuba (po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku), ale za każdym razem brakowało odrobiny szczęścia. Podopieczni Diego Simeone dopięli swego w 65. minucie. Swoje drugie trafienie w LaLiga zanotował Felix. Portugalczyk uderzył z woleja, a piłka po rykoszecie zmyliła Reinę. W tym momencie losy trzech punktów stały się rozstrzygnięte. Mimo przewagi sytuacyjnej nie popisał się Alvaro Morata. Były zawodnik Chelsea Londyn pojawił się na boisku w 69. minucie, a po niespełna dziesięciu minutach wyleciał z boiska po obejrzeniu dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartki. Piłkarze RCD Mallorca nie potrafili jednak skorzystać z przewagi na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Atletico, które po swoim meczu wyszło na prowadzenie w lidze.

RCD Mallorca - Atletico Madryt 0:2 (0:1)

Bramki: 26' Costa, 65' Felix

Mallorca: Reina - Agbenyenu, Campos, Valjent, Sastre - Baba (67' Alegria) - Junior (63' Trajkovski), Sevilla, Kubo, Rodriguez - Budimir (67' Prats)
Atletico: Oblak - Lodi, Felipe, Savić, Arias - Saul, Thomas, Koke, Joao Felix (83' Llorente) - Vitolo (57' Correa), Diego Costa (69' Morata)

Żółte kartki: 5' Baba, 7' Budimir, 77' Campos - 13' Savić, 55' Felipe, 77' Morata, 86' Correa

Czerwona kartka: 78' Morata - druga żółta kartka za niesportowe zachowanie

Sędzia: A. Hernandez