Totolotek Puchar Polski: Legia ze spokojnym awansem

• Data publikacji: 25.09.2019, 22:35

Najpóźniej rozpoczął się mecz w Niepołomicach, gdzie miejscowa Puszcza podejmowała w 1/32 Totolotek Pucharu Polski ekipę Legii Warszawa. Wicemistrzowie kraju wygrali - 2:0 i awansowali do 1/16 finału.

Faworytem meczu byli rzecz jasna wicemistrzowie Polski - Legia Warszawa. Jednak puchary rządzą się swoimi prawami, co Puszcza potwierdziła w poprzedniej edycji. Tym razem sensacji już nie było. Goście przeważali od pierwszej minuty, ale poważne zagrożenie bramki gospodarzy miało miejsce dopiero w 34. minucie. Arvydas Novikovas dośrodkował piłkę w pole karne, Mateusz Praszelik puścił ją głową po koźle, lecz czujny w bramce był Górski i wybronił tę próbę. Siedem minut potem, było już jednak - 0:1. Mateusz Wieteska wykończył centrę Domagoja Antolicia z rzutu rożnego.

W drugiej połowie nadal atakowali piłkarze Aleksandara Vukovicia, szukając podwyższenia wyniku. Obrona Puszczy była jednak bardzo skoncentrowana i dobrze się uzupełniała. Dopiero w samej końcówce znów się zagotowało pod bramką Mateusza Górskiego. Najpierw Jose Kante trafił z ostrego kąta w słupek, a dobitka Luisa Rochy została kapitalnie wybroniona przez golkipera niepołomiczan. W 90. minucie, Kante ustalił wynik meczu na - 2:0, wykorzystując prostopadłe podanie od Luquinhasa. Gwinejczyk minął Marcela Kotwicę i w sytuacji sam na sam z Górskim, pewnie go pokonał.

Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: 41' Wieteska, 90' Kante

Puszcza Niepołomice: Górski - Bąk (75' Nowak), Bartków, Czarny, Embalo, Kotwica, Serafin, Stefanik (82' Uwakwe), Stępień, Tomalski, Widejko (46' Mikołajczyk)

Legia Warszawa: Cierzniak - Antolić, Kante, Lewczuk, Rocha, Martins (87' Astiz), Nagy, Novikovas (70' Luquinhas), Praszelik (79' Karbownik), Stolarski, Wieteska

Żółte kartki: 62' Nagy

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

Pozostałe wyniki środowych spotkań 1/32 Totolotek PP:

Stal Rzeszów 0:1 Pogoń Szczecin

72' Zech

Garbarnia Kraków 1:2 Bytovia Bytów

58' Jurkowski - 47' Giel, 66' Feruga

Chełmianka Chełm 3:3 Znicz Pruszków (4:3 k.)

27', 120' Hladkyj, 99' Czułowski - 89', 107' (k.) Machalski, 100' Tarnowski

Elana Toruń 1:2 Radomiak Radom

88' Stryjewski - 4' (k.) Mikita, 89' Kluska

Hutnik Kraków 2:3 Resovia Rzeszów

30' Sobala, 101' Gamrot - 42' Hajduk, 120+1' Dziubiński, 120+3' Kubowicz

Polonia Środa Wlkp. 0:6 Górnik Zabrze

2' Wiśniewski, 9' Baidoo, 19' Koj, 64' (k.) Wolsztyński, 68' Krawczyk, 71' (k.) Zapolnik

Chemik Bydgoszcz 0:1 Wisła Płock

60' Zawada

Chemik Police 0:4 Stal Stalowa Wola

9', 77' Fidziukiewicz, 18' Michalik, 90+4' Ciepiela

Gryf Słupsk 1:3 Górnik Łęczna

25' Mikołajczyk - 11' Stromecki, 34' Wojciechowski, 45+1' Wójcik

Rekord Bielsko-Biała 2:1 Concordia Elbląg

55' (k.) Szymański, 90+2' Żołna - 82' (sam.) Kareta

Cracovia Kraków 4:2 Jagiellonia Białystok

15' Piszczek, 26' Cecarić, 51' Vestenicky, 90+4' van Amersfoort - 41' Camara, 84' Błyszko

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

88' Adamek

GKS Bełchatów 0:2 GKS Tychy

71' Szumilas, 90+3' Lewicki

Pogoń Siedlce 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

24' Brodziński

Olimpia Grudziądz 0:3 Stal Mielec

21' Paluchowski, 72' Mak, 81' Soljić

Chojniczanka Chojnice 0:1 Raków Częstochowa