Koszykówka - Superpuchar Polski: Anwil Włocławek z trofeum!

• Data publikacji: 25.09.2019, 22:10

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali w Kaliszu ekipę BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski - 95:66 i zdobyli Suzuki Superpuchar Polski.

Mistrzowie Polski przyjechali do Kalisza po kolejne trofeum - Suzuki Superpuchar Polski. Zespół z Włocławka chciał udanie rozpocząć nowy sezon i wywalczyć to trofeum. Od samego początku robili wszystko, by tak właśnie się stało. Po pierwszej kwarcie, zawodnicy Anwilu mieli pięć punktów przewagi, a na przerwę schodzili z wynikiem - 44:32. Po wznowieniu gry, ostrowianie nieco odrobili i tak duże straty, wygrywając trzecią kwartę - 23:20. Ostatnia odsłona meczu była już absolutną dominacją włocławian, którzy zdobyli w niej aż 31 oczek, zaś rywale zaledwie 11. Tym samym Anwil wygrał - 95:66 i zdobył Suzuki Superpuchar Polski.

Anwil Włocławek 95:66 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (27:22, 17:10, 20:23, 31:11)