LaLiga: Real Madryt liderem! Piękny gol debiutanta!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 25.09.2019, 22:50

Real Madryt pewnie wygrał na własnym stadionie 2:0 z Osasuną Pampeluną w ramach 6. kolejki Primera Division. Dzięki temu zwycięstwu "Królewscy" awansowali na 1. miejsce w tabeli LaLiga Santander.

Zespół Realu pnie się coraz wyżej w ligowej tabeli. W minioną niedzielę "Królewscy" zanotowali kolejne zwycięstwo - z ówczesnym liderem LaLiga, Sevillą. Wygrana 1:0 dała im awans na drugą pozycję natomiast ich najwięksi rywale - Atletico Madryt i FC Barcelona stracili punkty. Piłkarze Osasuny natomiast do tej pory także radzili sobie całkiem nieźle. Po bezbramkowym remisie na własnym stadionie z Betisem podopieczni trenera Jagoby Arrasate zajmowali 10. miejsce w tabeli.

Początek spotkania nie był zbytnio emocjonujący. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować groźnej akcji. W 18. minucie meczu doszło do zamieszania w polu karnym Osasuny. Po dośrodkowaniu Alvaro Odriozoli Raul Navas był blisko skierowania piłki do własnej bramki. Skutecznie interweniował jednak bramkarz przyjezdnych. Na kolejny większy zryw "Królewskich" musieliśmy trochę poczekać. Kibice gospodarzy mogli być jednak zadowoleni, bo następna okazja zakończyła się pięknym golem. Po dokładnym podaniu Toniego Kroosa w 36. minucie Vinicius Junior popisał się precyzyjnym strzałem w prawy, górny róg bramki. Ruben był bez szans i Real objął prowadzenie 1:0. Pod koniec pierwszej części spotkania zespół Osasuny miał swoją szansę na wyrównanie, ale skutecznie interweniował Alphonse Areola.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej akcji gospodarzy. Po błędzie defensorów Pampeluny sam na sam z bramkarzem znalazł się Luka Jović, po którego uderzeniu piłka wylądowała jednak wysoko nad poprzeczką. Kolejną stuprocentową okazję na podwyższenie wyniku Serb miał w 60. minucie. Po podaniu Lucasa Vazqueza bez problemu trafił do siatki, ale konsultacja z  VAR-em pokazała, że Jović był na pozycji spalonej. Goście nie mieli natomiast wielu okazji do strzału i skupiali się głównie na obronie. W 71. minucie na boisku pojawił się młody Rodrigo Goes. Brazylijczyk zaliczył znakomity debiut, bo strzelił gola zaledwie po 1 minucie spędzonej na murawie. Goes nie miał problemów z opanowaniem dalekiego podania Casemiro i pokonał bramkarza gości. Pod koniec spotkania okazję na strzelenie gola miał Toni Kroos, ale tym razem lepszy okazał się Ruben i mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla Realu.

Real Madryt - Osasuna Pampeluna 2:0 (1:0)

Bramki: 36' Vinicius Junior, 72' Rodrigo Goes

Real Madryt: Areola - Odriozola Arzallus, Ramos, Militao, Nacho - Casemiro, Kroos, Valverde (82. James Rodríguez) - Vinicius Junior (71. Rodrygo), Jović, L. Vazquez.

Osasuna Pampeluna: Martinez - Castellano, Navas, Roncaglia, Estupinan - Merida, R. Ibanez (70. R. Torres), Moncayola - Brandon (65. Villar), Cardona (66. Ávila), R. García.

Żółte kartki: 10' Eder Militao, 57' Nacho - 41 Juan Manuel Lillo, 80' Chimy Avila

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz