Rugby - PŚ: Europa gromi Amerykę Północną

• Data publikacji: 26.09.2019, 15:05

Za nami kolejny dzień Pucharu Świata w rugby. Po pewne zwycięstwa sięgnęły zespoły z Europy. Włosi wygrali z Kanadyjczykami, a Anglicy z Amerykanami.

Zespoły z Ameryki Północnej jako ostatnie rozpoczęły turniej. Dla Włochów i Anglików to już drugie spotkanie. Italia sięgnęła po drugi triumf w grupie B. Już po 13 minutach prowadzili z Kanadą 17:0. Potem mecz się wyrównał i do przerwy wynik się nie zmienił. Po 20 minutach drugiej części gry Włosi prowadzili już 36:0. Andrew Coe zanotował honorowe przyłożenie dla Kanady. Podwyższył jeszcze Peter Nelson. Reprezentacja Włoch odpowiedziała dwoma przyłożeniami, w tym jednym z podwyższeniem. Dziewięć punktów dla Włochów zdobył Tommaso Allan, który był skuteczny przy kopnięciach.

Po zwycięstwie z Tonga Anglicy zmierzyli się z Amerykanami. To spotkanie także było jednostronne. Reprezentacja USA zanotowała tylko jedno przyłożenie i po już 80 minutach gry. Anglia pewnie wygrała 45:7. Zespół z Wysp Brytyjskich wykonał 7 przyłożeń. George Ford zdobył także punkty na podwyższeniach i łącznie zanotował 13 oczek. Zarówno Anglicy, jak i Włosi wygrali za 5 punktów.

Włochy - Kanada 48:7 (17:0)

Anglia - USA 45:7 (19:0)