LOTTO Superliga: Energa Manekin Toruń wciąż niepokonana

• Data publikacji: 27.09.2019, 20:36

3. kolejka Lotto Superligi tenisa stołowego dostarczyła nam wiele emocji i wrażeń. Zaskakuje znakomita forma toruńskiej ekipy, która nadal zostaje niepokonana. Dzisiaj Energa Manekin zwyciężyła w Białymstoku z miejscowymi Dojlidami.

Jako pierwsi do stołu podeszli Li Youngyin (Dojlidy) oraz Konrad Kulpa (Energa Manekin). Na konto młodego Azjaty szybko "wpadły" dwa sety, w których nie dał on najmniejszych szans Polakowi. W 3. partii Kulpa zdołał się przełamać i nawiązać walkę. Po wygranej 11:9, Youngyin nadal prowadził 2:1. W 4. secie, mimo równej gry obu zawodników, to zawodnik gospodarzy zwyciężył 11:6 wyprowadzając Dojlidy na prowadzenie w tym meczu.

W drugim meczu młody Przemysław Walaszek podejmował zawodnika z Hongkongu Ng Pak Nama. Azjata jest nowym nabytkiem torunian i był to jego pierwszy pojedynek w nowych barwach. Zawodnicy w każdym secie szli "łeb w łeb", lecz ostatecznie lepszy okazał się Pak Nam wygrywając 3:1. Tym samym toruński tenisista wyrównał rezultat i w Białymstoku było 1:1.

Obfity w świetne akcje i ogromne emocje był trzeci mecz. Wang Zeng Yi (urodzony w Chinach, ale z polskim obywatelstwem) mierzył się z Tomaszem Kotowskim. Dobrą dyspozycję prezentował od samego początku młody torunianin, wygrywając pierwsze 2 sety. Popularny "Wandżi" nie poddał się jednak tak szybko i po dwóch zwycięstwach 11:6 było 2:2. Ostatnią partię fenomenalnie rozegrał Kotowski, który ostatecznie pokonał bardziej doświadczonego przeciwnika 3:2 i wyprowadził drużynę Energi Manekin na prowadzenie.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, czwarty mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów. W tym pojedynki Li Youngyin bardzo szybko rozprawił się z Ng Pak Namem (11:2; 11:5). Dzięki temu w meczu było 2:2 i obie drużyny miału już zapewniony jeden punkt.

Ostatnim starciem była gra podwójna, w której para Walaszek/Zeng Yi podejmowała Kulpę i Kotowskiego. Toruński duet, dzięki ogromnemu zgraniu (zawodnicy grają razem na wielu turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych) pokonał białostockiego debla 2:0 (11:8; 11:3). Zwycięstwo w grze podwójnej przyczyniło się do ostatecznego triumfu torunian w tym meczu 3:2. Energa Manekin wywozi z Białegostoku 2 punkty, natomiast jedno "oczko" zostaje na Podlasiu.