PHL: pierwsza porażka lidera

• Data publikacji: 27.09.2019, 20:55

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w 5. kolejce przegrali swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie. Zespół z Jastrzębia przegrał 2:6 z GKS-em Tychy.

W pierwszych meczach sezonu JKH GKS Jastrzębie grało z łatwiejszymi przeciwnikami. Pierwszą poważną próbą był dla tego zespołu mecz przed własną publicznością z GKS-em Tychy. W 13. minucie bramkę dla Jastrzębia zdobył Jakub Michałowski. Minutę później wyrównał Bartłomiej Pociecha i po pierwszej tercji było 1:1. Druga część meczu należała do gości. GKS zdobył trzy bramki za sprawą Gleba Klimenki, Adama Bagińskiego i Denisa Akimoto (w przewadze). Sygnał do walki gospodarzom dał Martin Kasperlik. Jednak dla drużyny z Tych trafili jeszcze Bartłomiej Jeziorski i Jakub Witecki. Jastrzębie przegrało po raz pierwszy w sezonie. Nadal prowadzi w tabeli, gdyż rozegrało mecz więcej niż chociażby GKS Tychy, który jest trzeci.

W innym ciekawym meczu Podhale Nowy Targ przegrało z Cracovią. Ekipa ze stolicy Małopolski po 41 minutach prowadziła 5:0, ale gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki do 3:5. Lotos PKH Gdańsk wygrał 10:1 z z drużyną Naprzód Janów Katowice, a Re-Plast Unia Oświęcim pokonała 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Mecz KH Energi Toruń z Kadrą PZHL U23 zostanie rozegrany 1 października.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
KH Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 3:5 (0:1, 0:3, 3:1)
Lotos PKH Gdańsk - Naprzód Janów Katowice 10:1 (3:0, 4:0, 4:1)
Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)