Remis w pierwszym barażu o Nice 1 Ligę

• Data publikacji: 09.06.2018, 19:06

Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze barażowe spotkanie o awans do Nice 1 Ligi pomiędzy Garbarnią Kraków a Pogonią Siedlce. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak w ostatnim kwadransie siedlczanie zdołali odrobić straty. Losy awansu rozstrzygną się więc 13 czerwca na boisku w Siedlcach.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie Garbarni Kraków czekali dwadzieścia minut. Niefrasobliwość defensywy Pogoni Siedlce wykorzystał Szymon Kiebzak. Zawodnik gospodarzy przejął futbolówkę na szesnastym metrze i nie dał szans golkiperowi siedlczan. Do przerwy więcej bramek nie padło i do szatni w lepszych nastrojach schodził drugoligowiec z Krakowa.

W 62. minucie Garbarnia miała okazję do podwyższenia stanu rywalizacji. W sytuacji sam na sam świetnie spisał się jednak stojący w bramce przyjezdnych Rafał Misztal. Siedlczanie nie tylko nie dali sobie strzelić kolejnej bramki, ale też zdołali odrobić straty. Dwanaście minut przed końcem celnym strzałem głową popisał się Adrian Paluchowski i mecz zakończył się remisem 1:1.

Z takiego rezultatu bardziej zadowoleni są goście. Pierwszoligowiec z Siedlec wywalczył ważny remis, a bramka strzelona na wyjeździe daje mu niezłą sytuację przed rewanżem na własnym boisku. Drugi barażowy mecz o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy zaplanowano na 13 czerwca.

Garbarnia Kraków 1-1 Pogoń Siedlce
Szymon Kiebzak 20 - Adrian Paluchowski 78

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 27. Michał Wrześniewski, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 5. Łukasz Pietras - 17. Filip Wójcik (67, 21. Serhij Krykun), 8. Marek Masiuda, 15. Wojciech Wojcieszyński (77, 19. Karol Kostrubała), 10. Michał Kitliński, 18. Szymon Kiebzak (84, 11. Grzegorz Gawle) - 9.

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek - 29. Dominik Kun(74, 18. Andrzej Rybski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (88, 17. Przemysław Rodak), 9. Dariusz Zjawiński, 11. Michał Bajdur (63, 24. Damian Świerblewski) - 87. Adrian Paluchowski.

żółte kartki: Kiebzak, Pietras, Ogar, Masiuda, Garzeł - Żytko.
widzów: 1500.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).