Lidl Starligue i Liga Asobal: zwycięstwo PSG nad Felixem Toulouse

• Data publikacji: 28.09.2019, 21:42

Za nami 4. kolejka rozgrywek w dwóch czołowych ligach europejskich, czyli francuskiej i hiszpańskiej. Paris Saint Germain Handball wygrał 34:28 z Felixem Toulouse.

Lidl Starligue

Fenix Toulouse dotrzymywał kroku PSG do 20. minuty gry. Od stanu 11:11 paryżanie rzucili 4 bramki z rzędu. Do przerwy prowadzili 19:16. Faworyci meczu w drugiej części gry kontrolowali sytuację na boisku. Paris Saint Germain ostatecznie wygrało 34:28 i jako jedyny zespół ma na swoim koncie komplet 4 zwycięstw. Kamil Syprzak zdobył 3 bramki. Polski kołowy PSG grał ze 100-procentową skutecznością.

Duże problemy w Tremblay miał Montpellier. Zwycięską bramkę na 26:25 w końcówce zdobył Diego Simonet. Wiceliderem tabeli jest Aix, który traci punkt do PSG. Ekipa z Aix wygrała 31:23 z Istres.

Liga Asobal

W lidze hiszpańskiej liderem jest Barcelona Lassa. Ekipa z Katalonii wygrała czwarty mecz w sezonie, pokonując 39:27 Atletico Valladolid. Najlepszym zawodnikiem meczu był Aleix Gomez, który rzucił 8 bramek. Komplet triumfów ma także Liberbank Cuenca, który pokonał Helvetię Anaitasuna. Logrono La Rioja wygrała 38:25 z Morrazo Cangas. Uczestnik Ligi Mistrzów, Bidasoa Irun pokonała 26:19 Puente Genil, które z zerowym dorobkiem zamyka tabelę.

Helvetia Anaitasuna - Liberbank Cuenca 24:27
Atletico Valladolid - Barcelona Lassa 27:39
Bidasoa Irun - Puente Genil 26:19
Bada Huesca - Benidorm 27:25
Fraikin Grannolers - Ademar Leon 32:33
Quabit Guadalajara - Liberbank Sinfin 28:28
Puerto Sagunto - Viverol Heros BM 25:25
Logrono La Rioja - Frigorificos Morrazo 38:25