Bundesliga: Paderborn postraszyło Bayern, kolejny gol "Lewego"!

• Data publikacji: 28.09.2019, 17:25

Wicelider tabeli z Monachium walczył na wyjeździe z ostatnim w niej beniaminkiem SC Paderborn. Lewandowski i spółka wygrali wprawdzie, ale miejscowi mocno ich postraszyli.

Absolutnym faworytem meczu byli Bawarczycy i faktycznie od samego początku dominowali. Już po siedmiu minutach powinno było być - 1:0, ale Robert Lewandowski nieznacznie chybił, posyłając piłkę obok lewego słupka. W 13. minucie, tuż nad poprzeczką, uderzył Kingsley Coman, lecz 120 sekund później padł gol dla gości. Fantastyczne podanie do Serge'a Gnabry'ego wykonał Philippe Coutinho, a młody Niemiec z dość ostrego kąta, posłał futbolówkę wprost do bramki obok bezradnego Hutha. Bayern dalej atakował, jednak do przerwy skończyło się na - 1:0.

Dziesięć minut po wznowieniu gry, goście podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem to Gnabry asystował, a Coutinho dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustej bramki. W 62. minucie na murawie w zespole Paderborn pojawił się Kai Proger i sześć minut potem zdobył gola kontaktowego. Mohamed Drager wstrzelił piłkę w szesnastkę, a Proger, tuż po przyjęciu, uderzył w długi róg bramki Manuela Neuera. Ten sam zawodnik, dosłownie 60 sekund później, mógł wyrównać. Jednak po jego próbie, piłka minimalnie minęła lewy słupek. W 79. minucie przypomniał o sobie najlepszy strzelec Bundesligi - Robert Lewandowski, ponownie dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Polak w kapitalnym stylu przelobował bramkarza gospodarzy, wykorzystując sprytne dogranie od Niklasa Sule. Ambitni piłkarze SC Paderborn zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, gdy na sześć minut przed końcem trafił Jamilu Collins. To cudowne trafienie z bardzo dalekiego dystansu było ozdobą tego spotkania.

SC Paderborn - Bayern Monachium 2:3 (0:1)

Bramki: 68' Proger, 84' Collins 15' Gnabry, 55' Coutinho, 79' Lewandowski

SC Paderborn: Huth - Drager, Kilian, Hunemeier, Collins - Vasiliadis, Gjasula (84' Shelton), Oliveira-Souza (73' Ritter), Antwi-Adjej - Zolinski (62' Proger), Michel

Bayern Monachium: Neuer - Hernandez (46' Davies), Boateng, Sule, Pavard - Alcantara (46' Martinez), Kimmich, Coman, Coutinho, Gnabry - Lewandowski (80' Muller)

Żółte kartki: 90+3' Vasiliadis43' Sule

Sędziował: Felix Zwayer (Niemcy)