Bundesliga: Lipsk traci punkty i pozycję lidera

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 28.09.2019, 17:38

RB Lipsk uległo na własnym stadionie drużynie Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 i straciło pozycję lidera Bundesligi. Schalke potwierdziło swoją dobrą dyspozycję, triumfując w czwartym meczu z rzędu.

Bardzo dużą przewagę w spotkaniu mieli piłkarze z Lipska. W pierwszych dwudziestu minutach całkowicie zdominowali gości i szturmowali bramkę strzeżoną przez Alexandra Nubela. Najpierw Marcel Sabitzer trafił w poprzeczkę. W kolejnych dwóch sytuacjach kapitalnie spisał się Nubel, który wybronił strzały Emila Forsberga i Sabitzera. W następnej akcji piłkę nad poprzeczką posłał Nordi Mukiele.

Schalke przetrwało ten trudny moment i odpowiedziało golem w 29. minucie. Po rzucie rożnym jeden z zawodników przedłużył dośrodkowanie, a akcję strzałem głową zamknął Salif Sane i dał prowadzenie Schalke. W końcówce pierwszej połowy faulowany w polu karnym był Amine Harit. Sędzia potrzebował skorzystać z systemu VAR, ale podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany.

Po zmianie stron nadal przy piłce dłużej utrzymywali się gospodarze. Jednak to Schalke zadało kolejny cios. Rabbi Matondo znakomicie pokazał się w indywidualnej akcji i gdy znalazł się w polu karnym pokonał bramkarza rywali. W końcówce Lipsk w końcu znalazł drogę do bramki Nudela. Bramkarza Schalke pokonał Emil Forsberg, ale Nubel nie popisał się przy interwencji. Nie miało to jednak większego znaczenia dla losów meczu, bo Schalke ograło RB Lipsk 3:1.

RB Lipsk - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (0:2)

Bramki: 85' Forsberg - 29' Sane, 43' Harit (karny), 58' Matondo

Lipsk: Gulacsi - Mukiele (76' Nkunku), Upamecano, Orban, Halstenberg - Sabitzer, Haidara, Demme (59' Lookman), Forsberg - Poulsen (65' Cunha), Werner

Schalke: Nubel - Kenny, Stambouli, Sane, Oczipka - Mascarell (82' Kabak), McKennie, Serdar, Harit (69' Caligiuri) - Burgstaller, Matondo (85' Schopf)

Kartki: Halstenberg - Caligiuri

Sędzia: Manuel Grafe (Niemcy)