PKO Ekstraklasa: Lechia wygrała w Warszawie

• Data publikacji: 28.09.2019, 19:20

Lechia Gdańsk wygrała 2:1 z Legią Warszawa i awansowała na pozycję lidera w PKO Ekstraklasie. Bohaterami dzisiejszego spotkania byli obrońcy obu ekip.

Od początku spotkania piłkarze Lechii Gdańsk utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrozić bramce chronionej przez golkipera Legii. Z kolei Legioniści bardzo mądrze przerywali ataki pozycyjne przyjezdnych i konstruowali bardzo groźne kontry. W 12. minucie meczu stołeczni piłkarze wyszli na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, autorem bramki był dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Wieteska. Kolejne minuty to wyrównana gra obu ekip. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy gola na wagę remisu zdobyli gdańszczanie, Haraslin dośrodkował piłkę z rzutu rożnego do Nalepy, a ten bardzo sprytnie wpakował piłkę do bramki.

Po zmianie stron po raz kolejny na listę strzelców wpisał się obrońca. Za sprawą Błażeja Augustyna Lechia Gdańsk wyszła na prowadzenie. Kilka minut później próbowali odpowiedzieć Legioniści, ale piłka po strzale Wieteski zatrzymała się na poprzeczce. Gospodarze konstruowali kolejne akcje, jednak przyjezdni bardzo dobrze grali w defensywie. Do końca spotkania rezultat meczu nie uległ już zmianie i zawodnicy z Trójmiasta wywieźli z gorącego terenu trzy punkty.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (1:1)

Bramki: Mateusz Wieteska (12') – Michał Nalepa (37'), Błażej Augustyn (52')

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik (56' Arvydas Novikovas), Dominik Nagy (46' Igor Lewczuk), Andre Martins, Domagoj Antolić, Walerian Gwilia, Luquinhas – Jarosław Niezgoda (46' Jose Kante)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila, Michał Nalepa (60' Tomasz Makowski), Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos – Lukas Haraslin (72' Sławomir Peszko), Artur Sobiech, Zarko Udovicić (83' Flavio Paixao)

Żółte kartki: Michał Karbownik (24'), Jose Kante (55'), Luquinhas (73') – Lukas Haraslin (45'), Filip Mladenović (71')

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)