Bundesliga: remis Borussii z Werderem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 28.09.2019, 21:45

Borussia Dortmund w meczu szóstej kolejki Bundesligi zremisowała z Werderem Brema 2:2. Asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Mecz rozpoczął się od niespodzianki. W siódmej minucie po dograniu Davy'ego Klassena bardzo mocno na bramkę uderzył Milot Rashica, a Roman Burki mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Werder z prowadzenia nie cieszył się zbyt długo. Zaledwie dwie minuty później po asyście Łukasza Piszczka wynik spotkania wyrównał Mario Goetze, który pokonał bramkarza strzałem głową.

Dogodną okazję na zdobycie gola w 18. minucie miał Jadon Sancho, ale dobrze interweniował Jiri Pavlenka. Bramkarz gości skapitulował w 41. minucie, gdy po dośrodkowaniu Thorgana Hazarda piłkę do bramki skierował Marco Reus. W samej końcówce pierwszej części sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mahmoud Dahoud.

Po zmianie stron goście dość szybko wyrównali. W 55. minucie po dograniu Joshuy Sargenta na listę strzelców wpisał się Marco Friedl. Borussia po stracie gola przejęła inicjatywę i rzuciła się do ataków. Swoich szans nie wykorzystali jednak Thorgan Hazard, Paco Alcacer czy Achraf Hakimi. W doliczonym czasie gry Alcacer miał piłkę meczową, ale pomylił się i mecz zakończył się remisem.

Borussia Dortmund - Werder Brema 2:2 (2:1)

Bramki: 9' Goetze, 41' Reus - 7' Rashica, 55' Friedl

Borussia: Burki - Piszczek, Akanji, Weigl, Hakimi - Witsel, Dahoud (67' Brandt) - Sancho (81' Guerreiro), Reus, Hazard - Goetze (72' Alcacer).

Werder: Pavlenka - Gebre Selassie, Sahin, Gross - Eggestein - Lang, Bittencourt (82' Eggestein), Klaassen, Friedl - Sargent (88' Pizarro), Rashica (73' Goller).

Kartki: Weigl

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy)