PLK: nowy sezon rozpoczęty

• Data publikacji: 29.09.2019, 20:52

Rozpoczął się nowy sezon Energa Basket Ligi. W pierwszej kolejce dwa spotkania zakończyły się dogrywkami.

Rozgrywki rozpoczęły się we Wrocławiu. Beniaminek ligi, Śląsk zagrał z HydroTruck Radom. Gospodarze zanotowali udany powrót do najwyższej klasy rozgrywek. Wygrali bowiem 111:95. Śląsk od pierwszych minut miał przewagę na placu gry i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Ekipie gości nie pomogły 22 punkty zdobyte przez Carla Lindboma, który był najskuteczniejszym graczem meczu.

Świadkami pierwszej dogrywki byli kibice w Arena Gliwice. Do przerwy MKS Dąbrowa Górnicza prowadził z GTK-em Gliwice różnicą 24 punktów. Trzecią kwartę gospodarze wygrali 40:23. Ostatecznie doprowadzili do dogrywki. Pierwsza dogrywka zakończyła się remisem. W kolejnej części dodatkowego czasu lepszy okazał się MKS, który wygrał 105:102.

Dogrywką zakończył się także mecz Stali Ostrów Wielkopolski z Enea Astorią Bydgoszcz. Beniaminek prowadził po pierwszej kwarcie 28:12. W drugiej kwarcie gospodarze zmniejszyli różnicę do 2 punktów. Druga połowa była wyrównana i po 40 minutach był remis. Po dogrywce zespół z Bydgoszczy triumfował 94:88. Po zwycięstwa w pierwszej kolejce sięgnęli także: Trefl Sopot, Asseco Arka Gdynia i mistrz Polski Anwil Włocławek. Do niespodzianki doszło w Lublinie, gdzie Start pokonał Stelmet Zielona Góra. Mecz Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa rozegrany zostanie 2 października, ponieważ zespoły te grają w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.