Serie A: Napoli skromnie wygrywa na San Paolo

• Data publikacji: 29.09.2019, 16:28

SSC Napoli skromnie pokonało Brescię Calcio 2:1 (2:0). W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Piotr Zieliński. Na boisku zabrakło natomiast miejsca dla Arkadiusza Milika.

Neapolitańczycy wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. Callejon podawał do Mertensa, a ten z bliska otworzył wynik spotkania. Po chwili piłkę do siatki głową skierował Manolas, jednak po konsultacji VAR sędzia nie uznał tego trafienia. Grek na kolejną klarowną sytuację musiał poczekać do końcówki doliczonego czasu I połowy. Znowu główkując, strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i tym razem nie było wątpliwości co do prawidłowości bramki.

Goście na drugą połowę wyszli w bojowym nastawieniu. Piłkę do bramki skierował w 50. minucie Tonali, ale konsultacja VAR wykazała faul ofensywny i gola anulowano. Kontakt udało im się nawiązać dopiero w 66. minucie. Mario Balotelli najlepiej odnalazł się w polu karnym przy rzucie różnym i przywrócił swojej drużynie nadzieję na korzystny wynik. Tak się mogło stać już kilkanaście minut później, jednak "Super Mario" zmarnował świetną okazję bramkową.

Taki wynik utrzymał się do końca spotkania i Napoli może przypisać sobie kolejny komplet punktów.

SSC Napoli – Brescia Calcio 2:1 (2:0)

Bramki: 13' Mertens, 45+4' Manolás – 67' Balotelli

SSC Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolás (65' Luperto), Maksimović (76' Hysaj), Ghoulam – Callejón, Allan, Ruiz, Zieliński – Mertens, Llorente (73' Elmas).

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella (69' Matějů) – Bisoli, Tonali, Dessena (72' Rômulo) – Špalek (85. Matri) – Balotelli, Donnarumma.

Kartki: 19' Manolás, 78' Hysaj – 33' Sabelli

Sędziował: Gianluca Manganiello (Pinerolo)