PKO Ekstraklasa: Cracovia górą w derbach Krakowa

• Data publikacji: 29.09.2019, 19:32

Miał być hit kolejki PKO Ekstraklasy, a wyszedł mecz nudny, niedokładny, ze sporą ilością fauli. W drugiej połowie jednak Cracovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, a bohaterem Pasów okazał się Sergiu Hanca.

Pierwsza połowa nie zachwyciła jakością gry na murawie. Łatwiej było zachwycać się świetną atmosferą, zbudowaną przez 33 tysiące kibiców na stadionie, czy oprawą przygotowaną przez najzagorzalszych fanów Białej Gwiazdy. Na boisku zaś oglądaliśmy pojedynek dwóch drużyn, które nie były w stanie tworzyć sytuacji bramkowych. Obraz gry najlepiej opisze statystyka oddanych celnych strzałów na bramkę - w pierwszej połowie było zero takich prób. Najgroźniejszą akcję przeprowadziła w 22. minucie Cracovia, która długą piłką otworzyła drogę do bramki Rafaelowi Lopesowi. Michał Buchalik jednak przytomnie wybiegł z pola karnego i uprzedził napastnika Pasów, ratując tym samym Wisłę przed stratą gola. Akcja toczyła się głównie w środku pola, bardzo często oglądaliśmy brutalne faule, a sędzia wielokrotnie karał zawodników żółtymi kartkami. Do przerwy wynik 0:0.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Obie drużyny nie tworzyły sytuacji i toczyły walkę o piłkę w środku pola. W 73. minucie w końcu obejrzeliśmy długo wyczekiwanego gola. Wisła Kraków popełniła kilka błędów przy wyprowadzaniu piłki z defensywy, do bezpańskiej futbolówki dopadł Sergiu Hanca i bez przyjęcia, z okolic 20. metra trafił idealnie w prawy, dolny róg bramki. Wisła Kraków walczyła jeszcze o remis, ale bezskutecznie. Największym problemem trenera Macieja Stolarczyka była wąska kadra - rezerwowi, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie nie wnieśli oczekiwanej jakości do drużyny. Cracovia tym samym notuje trzy punkty i wygrywa przede wszystkim wojnę mentalną z odwiecznym rywalem.

Wisła Kraków - Cracovia 0:1 (0:0)
Bramki: 73' Hanca
Wisła Kraków: Buchalik - Klemenz, Janicki, Wasilewski, Sadlok - Savićević, Basha (90' Zdybowicz), Martinez (81' Kumah), Mak - Brożek (72' Drzazga), Wojtkowski

Cracovia: Pesković - Rapa, Dytiatiew (85' Helik), Jablonsky, Siplak - Gol, Wdowiak (46' Vestenicky), Lusisz, Hanca, van Amersfoort (58' Piszczek) - Lopes

Kartki: 10' Sadlok, 43' Klemenz, 90+4' Savićević - 43' Siplak, 51' van Amersfoort
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)