Koszykówka - el. LM: "Twarde Pierniki" w fazie grupowej!

• Data publikacji: 29.09.2019, 21:05

Polski Cukier Toruń wygrał na własnym parkiecie z Kauhajoki Karhu Basket - 70:58, odrabiając tym samym straty z Finlandii. Dzięki temu zwycięstwu, "Twarde Pierniki" zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Torunianie bardzo dobrze rozpoczęli rewanżowe spotkanie przeciwko ekipie z Finlandii, wychodząc po pierwszych dziesięciu minutach na prowadzenie - 19:13. Druga kwarta była stosunkowo słaba i to w wykonaniu obu zespołów. Wynik - 9:9 nie wystawia dobrego świadectwa skuteczności. Jednak to "Twarde Pierniki" schodziły do szatni, prowadząc - 28:22. Druga połowa meczu była bardzo zacięta, a kwestia awansu ważyła się do ostatnich chwil. Ostatecznie torunianie dwukrotnie triumfowali po - 21:18 i to oni mogli się cieszyć z awansu do fazy grupowej. Zadecydował o tym jeden punkt więcej, który odrobili z pierwszego meczu.

Polski Cukier Toruń 70:58 Kauhajoki Karhu Basket (19:13, 9:9, 21:18, 21:18)