PHL: Jastrzębie wygrywa w Krakowie

• Data publikacji: 29.09.2019, 23:51

JKH GKS Jastrzębie pokonał 4:2 na wyjeździe Comarch Cracovię. W pozostałych spotkaniach również obyło się bez niespodzianek.

Gospodarze już w 13. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Damiana Kapicy. Jastrzębie jednak tuż przed zakończeniem pierwszej tercji zdołało wyrównać, a na listę strzelców wpisał się 19-letni Kamil Wałęga. W drugiej części spotkania goście z kolei wyszli na prowadzenie, a drogę do bramki odnalazł Dominik Pas, który sfinalizował drużynową akcję rozegraną w przewadze. W trzeciej tercji w 50. minucie stan spotkania wyrównał Kasper Bryniczka, dla którego był to pierwszy gol w bieżącym sezonie. Gdy zapowiadało się, że możemy w Krakowie obejrzeć powtórkę, to JKH GKS otrzymał szansę gry w przewadze. Goście doskonale wykorzystali ten fakt i w 58. minucie po strzale Kamila Wałęgi ponownie wyszli na prowadzenie. Wynik ustalił Artem Iossafov, który na 21 sekund przed końcem zdobył ostatniego gola w spotkaniu. Ostatecznie JKH GKS wygrał 4:2 i powrócił na pierwsze miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Comarch Cracovia - GKS JKH Jastrzębie 2:4 (1:1; 0:1; 1:2)