PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin pokonuje ŁKS Łódź

• Data publikacji: 30.09.2019, 20:59

Zagłębie Lubin pokonało 3:1 ŁKS Łódź 3:1 w spotkaniu 10 kolejki PKO Ekstraklasy, pieczętując tym samym serię ośmiu kolejnych porażek beniaminka ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli łodzianie - rzucili się do ataków, po których mogli szybko strzelić bramkę. Blisko tego było w 11 minucie, kiedy Arkadiusz Malarz wyjmował piłkę ze skraju linii bramkowej - zdaniem arbitra, gola nie było. W odpowiedzi to Zagłębie było konkretniejsze i zdobyło dwie szybkie bramki. Najpierw, po dobitce, trafił Damjan Bohar, by po 5 minutach Sasa Zivec dostawił nogę z bliskiej odległości (16 i 21 minuta). Miedziowi mieli jeszcze swoje szanse przed przerwą, ale dobrze spisywał się Arkadiusz Malarz, lub łodzian ratowała poprzeczka.

W przerwie na zmianę zdecydował się Kazimierz Moskal. Piotr Pyrdoł ledwie wszedł na murawę, a już w 50 minucie zdobył bramkę kontaktową. Zagłębie jednak potrafiło szybko wrócić do dwubramkowego prowadzenia, bowiem w 57 minucie Bohar zdobył swoje drugie trafienie w meczu. Nie popisał się w tej sytuacji Jan Sobociński, który stracił piłkę na skraju szesnastki. Dopadł do niej Słoweniec, który minąwszy Malarza spokojnie wpakował piłkę do siatki.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

Bramki: Bohar 16', 57', Zivec 21' - Pyrdoł 50'

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic (Damian Oko 53') - Sasa Zivec, Bartosz Slisz, Jakub Tosik, Filip Starzyński (Łukasz Poręba 90+4'), Damjan Bohar - Patryk Szysz (Rok Sirk 78')
ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz - Dani Ramirez, Łukasz Piątek (Pirulo 73'), Ricardo Guima, Dragoljub Srnic (Piotr Pyrdoł 46'), Michał Trąbka - Rafał Kujawa
Żółte kartki: Dani Ramirez 64', Patryk Baryła 80', Ricardo Guimaraes 89'
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)