Liga Mistrzów: sensacja w Madrycie, Real ledwo uratował punkt

• Data publikacji: 01.10.2019, 20:50

Po porażce w Paryżu, ekipa "Królewskich" podejmowała na Estadio Santiago Bernabeu zespół Clubu Brugge w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dość niespodziewanie Real uratował remis w samej końcówce meczu.

Faworytem tego meczu wydawał być się Real, choć to rywale punktowali w poprzedniej kolejce. Rzeczywiście, gospodarze ruszyli od samego początku do ataku. W szóstej minucie, doskonałą okazje zmarnował Karim Benzema, gdy po jego główce piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki. Raptem 180 sekund później padł gol, ale dla Clubu Brugge. Percy Tau otrzymał prostopadłe podanie ze skrzydła, wyłożył piłkę Emmanuelowi Dennisowi, a Nigeryjczyk w dość szczęśliwy sposób wepchnął ją do siatki. W kolejnych minutach Real szukał wyrównania, lecz próby Modricia i Varane'a pełzły na niczym. Natomiast goście zadali drugi cios w 39. minucie. Dennis wyłuskał futbolówkę w środku pola, ruszył w kierunku bramki i cudownym lobem pokonał Thibauta Courtoisa.

Od 46. minuty, Zinedine Zidane zdecydował się wymienić bramkarza na Alphonse'a Areole oraz posłać do boju Marcelo w miejsce Nacho. Efekty tych decyzji nadeszły dziesięć minut potem, gdy bramkę kontaktową zdobył kapitan zespołu - Sergio Ramos. Benzema dośrodkował piłkę z obrębu szesnastki, a stoper Realu, głową skierował ją na dalszy słupek, mijając interweniującego Simona Mignoleta. "Los Blancos" mieli gigantyczną przewagę, ale nie potrafili jej zamienić na kolejne gole. Przełom nastąpił w 85. minucie, gdy z boiska wyleciał Ruud Vormer, a Casemiro wyrównał stan rywalizacji 60 sekund później. Toni Kroos idealnie zacentrował z rzutu wolnego, wprost na głowę Brazylijczyka, który skierował piłkę do siatki gości.

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (0:2)

Bramki: 55' Ramos, 86' Casemiro - 13', 39' Dennis

Real Madryt: Courtois (46' Areola) - Carvajal, Ramos, Varane, Nacho (46' Marcelo) - Kroos, Casemiro, Modrić - Lucas (67' Vinicius), Benzema, Hazard

Club Brugge: Mignolet - Ricca, Deli, Mechele, Mata - Vanaken, Rits, Vormer - Tau (90+2' Schrijvers), Dennis (71' Openda, (87' Cools), Diatta

Żółte kartki: 90+2' Hazard 69' Mignolet, 77' Openda, 78' Vormer

Czerwona kartka: 85' Vormer (druga żółta)

Sędziował: Georgi Kabakov (Bułgaria)

Wyniki II kolejki fazy grupowej:

Grupa A:

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (Ramos 55', Casemiro 85' - Dennis 9', 39')

Galatasaray - PSG 0:1 (Icardi 52')

Grupa B:

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 7:2 (Heung-Min 12', Kane 61' (k) - Kimmich 15', Lewandowski 45', 87', Gnabry 53', 55', 83', 88')

Crvena Zvezda - Olympiakos 3:1 (Vulić 62', Milunović 87', Boakye 90' - Semedo 37')

Grupa C:

Manchester City - Dinamo Zagrzeb 2:0 (Sterling 66', Foden 90+5')

Atalanta - Szachtar 1:2 (Zapata 28' - Moraes 41', Solomon 90+5')

Grupa D:

Juventus - Bayer Leverkusen 3:0 (Higuain 17', Bernardeschi 61', Ronaldo 88')

Lokomotiw - Atletico Madryt 0:2 (Felix 48', Partey 58')

Grupa E:

Genk - Napoli 0:0

Liverpool - Red Bull Salzburg 4:3 (Mane 9', Robertson 25', Salah 36', 69' - Hee-chan 39', Minamino 56', Haland 60')