PHL: porażka "Pasów" po rzutach karnych

• Data publikacji: 01.10.2019, 21:25

W najciekawszym meczu miksu różnych kolejek Polskiej Hokej Ligi, Comarch Cracovia Kraków podejmowała Re-Piast Unię Oświęcim. O losach tej rywalizacji i zwycięstwie oświęcimian zadecydowały rzuty karne.

Pierwsza tercja tego spotkania była nudna i kompletnie nic się w niej nie działo. Jednak już na początku drugiej części rywalizacji, zespół "Pasów", wyszedł na podwójne prowadzenie. Oba gole padły podczas gry w przewadze. Najpierw trafił Słowak Ondrej Mikula, a zaraz po nim, Sebastian Brynkus. Trzecia tercja to popis gry gości z Oświęcimia i doprowadzenie do dogrywki. W 45. minucie, gola kontaktowego zdobył Dariusz Wanat, zaś w 57. minucie, wyrównał Słoweniec Gregor Koblar. Dodatkowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, a w karnych lepsza okazała się Re-Piast Unia, po trafieniu Alexeia Trandina z Rosji.

Comarch Cracovia 2:3 k. Re-Piast Unia Oświęcim

23:26' Mikula, 24:24' Brynkus - 44:15' Wanat, 56:54' Koblar

Pozostałe wyniki miksu kolejek PHL:

KH Energa Toruń 7:4 Kadra PZHL U23

01:28', 30:27' Sadretdinov, 10:50', 32:07' Olszewski, 31:23' Mazurkiewicz, 38:20 Skolmowski, 49:22' Kalinowski - 15:45' Tyczyński, 36:28', 47:05' Pelaczyk, 59:50' Ubowski

Zagłębie Sosnowiec 1:4 GKS Tychy

52:31' Stoklasa - 16:47' Pociecha, 19:51' Mroczkowski, 51:02' Klimenko, 54:29' Kotłorz