Liga Mistrzów: Atletico wygrywa w Moskwie

• Data publikacji: 01.10.2019, 22:54

Po zwycięstwie w Leverkusen, Lokomotiv Moskwa z Maciejem Rybusem i Grzegorzem Krychowiakiem w wyjściowym składzie, podejmował u siebie ekipę Atletico Madryt. Tym razem, zespół ze stolicy Rosji musiał uznać wyższość rywali.

Pierwsza połowa spotkania nie porwała kibiców zgromadzonych na RZD Arenie w Moskwie. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a jeśli już ktoś atakował, to byli to podopieczni Diego Simeone. Najlepsze okazje mieli obaj napastnicy "Los Colchoneros". Jednak Diego Costa posłał piłkę wysoko nad poprzeczką, a strzał Alvaro Moraty wspaniale obronił Guilherme.

Tuż po zmianie stron padł gol dla gości. Joao Felix otrzymał płaskie podanie z boku pola karnego i uderzeniem na raty pokonał bramkarza Lokomotivu. Dziesięć minut po tym trafieniu było już - 0:2. Gospodarze wykonywali rzut rożny, ale z zabójczą kontrą wyruszył Joao Felix, który przebiegł całe boisko i cudownie zagrał do Costy. Ten zaś, wyłożył piłkę Thomasowi, który na wślizgu wepchnął ją do siatki. Lokomotiv szukał okazji do złapania kontaktu. Najbliżej był Grzegorz Krychowiak w 73. minucie, gdy strzelał w kierunku lewego, dolnego rogu bramki, lecz świetnie spisał się Jan Oblak, zatrzymując tę próbę Polaka. Jeszcze w ostatnich fragmentach szansę po dograniu z rzutu rożnego miał Dmitri Barinov, ale główkował tuż nad poprzeczką.

Lokomotiv Moskwa - Atletico Madryt 0:2 (0:0)

Bramki: 48' Joao Felix, 58' Thomas

Lokomotiv Moskwa: Guilherme - Ignatjev (80' Eder), Corluka, Howedes, Rybus - Cerqueira, Zhemaletdinov (33' Idowu), Barinov, Krychowiak, Mario - Smolov (83' Kolomeytsev)

Atletico Madryt: Oblak - Renan Lodi, Gimenez, Felipe, Arias - Koke (87' Correa), Saul, Thomas, Joao Felix (84' Hermoso) - Costa (77' Lemar), Morata

Żółte kartki: 62' Ignatjev, 86' Mario - 30' Thomas, 82' Felipe

Sędziował: Orel Grinfeld (Izrael)

Wyniki II kolejki fazy grupowej:

Grupa A:

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (Ramos 55', Casemiro 85' - Dennis 9', 39')

Galatasaray - PSG 0:1 (Icardi 52')

Grupa B:

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 7:2 (Heung-Min 12', Kane 61' (k) - Kimmich 15', Lewandowski 45', 87', Gnabry 53', 55', 83', 88')

Crvena Zvezda - Olympiakos 3:1 (Vulić 62', Milunović 87', Boakye 90' - Semedo 37')

Grupa C:

Manchester City - Dinamo Zagrzeb 2:0 (Sterling 66', Foden 90+5')

Atalanta - Szachtar 1:2 (Zapata 28' - Moraes 41', Solomon 90+5')

Grupa D:

Juventus - Bayer Leverkusen 3:0 (Higuain 17', Bernardeschi 61', Ronaldo 88')

Lokomotiw - Atletico Madryt 0:2 (Felix 48', Partey 58')

Grupa E:

Genk - Napoli 0:0

Liverpool - Red Bull Salzburg 4:3 (Mane 9', Robertson 25', Salah 36', 69' - Hee-chan 39', Minamino 56', Haland 60')