Biało - czerwona Serie A: Milan i Sampdoria w dole tabeli

• Data publikacji: 01.10.2019, 20:28

Z kolejki na kolejkę pogarsza się sytuacja AC Milan i Sampdorii Genua w tabeli Serie A. Oba kluby z Polakami w składzie w 6. serii spotkań przegrały swoje mecze. Mediolańczycy ulegli 1:3 Fiorentinie, a Sampdoria przegrała w takim stosunku z Interem Mediolan.

Co łączy Milan i Sampdorię? Nie tylko słabe wyniki w tym sezonie, ale przede wszystkim osoba Marco Giampaolo. Szkoleniowiec zamienił Genuę na Mediolan i oba kluby jak na razie mocno na tym tracą. Milan w ostatnim niedzielnym pojedynku przegrał z Fiorentiną 1:3 i plasuje się obecnie na 16. miejscu w Serie A. Krzysztof Piątek w tym spotkaniu pełnił marginalną rolę i został zmieniony już w 57. minucie. Za to pełnoprawnym aktorem był bramkarz "Violi" Bartłomiej Drągowski, choć Polak miał do obrony jedynie trzy strzały. Przy jednym, Brazylijczyka Leao, był bez szans. 90 minut na ławce rezerwowych spędził Szymon Żurkowski (Fiorentina).

Sampdoria natomiast na stałe ugrzęzła na dnie tabeli. A w przełamaniu złej passy nie pomaga trudny kalendarz genueńczyków. Tym razem Sampdoria uległa Interowi Mediolan 1:3. Na boisku pojawili się od początku spotkania Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Ten drugi nie rozegrał jednak pełnego meczu i został zmieniony w 73. minucie z żółtą kartką na swoim koncie.

6. kolejkę Serie A rozpoczął mecz Juventusu ze SPAL. Turyńczycy wygrali pewnie 2:0, a tym razem z perspektywy ławki rezerwowych pojedynek ten obserwował Wojciech Szczęsny. Tę samą rolę w drużynie SPAL pełnił dość nieoczekiwanie Thiago Cionek, a jedynym Polakiem, który wystąpił w tym spotkaniu był Arkadiusz Reca, bowiem Bartosz Salamon nadal leczy kontuzję uda.

Kolejny pełny mecz w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński. Neapolitańczycy męczą się w lidze, ale udało im się wygrać z Brescią 2:1 po bramkach Driesa Mertensa i Kostasa Manolasa. Dla przyjezdnych gola honorowego zdobył Mario Balotelli. Arkadiusz Milik (Napoli) tym razem nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Łukasz Skorupski nie zdołał uchronić Bologny przed porażką w wyjazdowym starciu z Udinese Calcio. Rywale czterokrotnie strzelali na bramkę reprezentanta Polski i raz znaleźli drogę do siatki. W 27. minucie dokonał tego Stefano Okaka po podaniu Jensa Larsena. Skorupski dodatkowo w końcówce spotkania otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio) nie znalazł się w kadrze meczowej na ten pojedynek.

Dwóch Polaków pojawiło się w podstawowym składzie Hellasu Verona na wyjazdowe spotkanie z Cagliari, zakończone remisem 1:1. Paweł Dawidowicz po raz drugi z rzędu znalazł się w centrum defensywy, a Mariusz Stępiński był najbardziej wysuniętym zawodnikiem swojego zespołu. Obaj zapisali się niestety tylko żółtymi kartkami na swoim koncie, a dodatkowo Stępiński opuścił murawę w 88. minucie.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari) nie pojawił się w ogóle na boisku, ponownie zresztą jak Filip Jagiełło w meczu Genoi i Lazio Rzym. Lazio rozgromiło genueńczyków aż 4:0.