Liga Mistrzów: wygrana Borussii w Pradze, dublet Hakimiego

• Data publikacji: 02.10.2019, 20:50

Po zaskakującym remisie, na San Siro w Mediolanie z Interem, Slavia podejmowała u siebie drużynę Łukasza Piszczka - Borussię Dortmund. Tym razem sensacji nie było i goście pewnie wygrali - 2:0, po trafieniach Achrafa Hakimiego.

Faworytem meczu byli piłkarze z Dortmundu i faktycznie mocno zaczęli. Już w 2. minucie, Jadon Sancho przedryblował kilku obrońców i oddał płaski strzał w kierunku lewego rogu bramki. Dobrze interweniował jednak Ondrej Kolar, zbijając piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, a gospodarze też mieli swoje szanse. W 21. minucie, Lukas Masopust próbował zaskoczyć Romana Burkiego, ale ten łatwo złapał futbolówkę. Trzy minuty później bramkarz Borussii fantastycznie wybronił uderzenie z rzutu wolnego Nicolae Stanciu. Jednak w 35. minucie, to goście wyszli na prowadzenie. Świetną, indywidualną akcją popisał się boczny obrońca Achraf Hakimi, który wpadł w pole karne, minął kilku obrońców, położył Kolara i strzelił do pustej bramki. W końcówce pierwszej połowy próbował wyrównać Ondrej Kudela, lecz jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

Po zmianie stron, do pracy wzięli się prażanie, ale ich próby były nieskuteczne. Swoje doskonałe okazje mieli Stanislav Tecl oraz Petr Sevcik, ale ich strzały minimalnie mijały prawy słupek bramki BVB. W 83. minucie, Tomas Soucek próbował wykończyć dośrodkowanie jednego z kolegów precyzyjnym uderzeniem głową, jednak Burki zdołał obronić i tę piłkę. Wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się na Slavii w 89. minucie, gdy po raz drugi trafił Hakimi. Dortmundczycy wyłuskali futbolówkę przed własną szesnastką, Julian Brandt wypuścił po skrzydle Hakimiego, a ten strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik tego meczu na - 2:0.

Slavia Praga - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Bramki: 35', 89' Hakimi

Slavia Praga: Kolar - Coufal, Hovorka, Kudela, Boril - Soucek, Sevcik, Masopust (76' Zeleny), Stanciu (83' Skoda), Olayinka - Tecl (59' van Buren)

Borussia Dortmund: Burki - Piszczek, Hummels, Akanji, Hakimi (90' Zagadou) - Delaney, Witsel, Guerreiro, Brandt (90+2' Gotze), Sancho (74' Hazard) - Reus

Żółte kartki: 45' Sevcik, 50' Hovorka - 22' Piszczek

Sędziował: Bjorn Kuipers (Holandia)

Wyniki II kolejki fazy grupowej:

Grupa A:

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (Ramos 55', Casemiro 85' - Dennis 9', 39')

Galatasaray - PSG 0:1 (Icardi 52')

Grupa B:

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 7:2 (Heung-Min 12', Kane 61' (k) - Kimmich 15', Lewandowski 45', 87', Gnabry 53', 55', 83', 88')

Crvena Zvezda - Olympiakos 3:1 (Vulić 62', Milunović 87', Boakye 90' - Semedo 37')

Grupa C:

Manchester City - Dinamo Zagrzeb 2:0 (Sterling 66', Foden 90+5')

Atalanta - Szachtar 1:2 (Zapata 28' - Moraes 41', Solomon 90+5')

Grupa D:

Juventus - Bayer Leverkusen 3:0 (Higuain 17', Bernardeschi 61', Ronaldo 88')

Lokomotiw - Atletico Madryt 0:2 (Felix 48', Partey 58')

Grupa E:

Genk - Napoli 0:0

Liverpool - Red Bull Salzburg 4:3 (Mane 9', Robertson 25', Salah 36', 69' - Hee-chan 39', Minamino 56', Haland 60')