Koszykówka - Euroliga: awans Arki Gdynia!

• Data publikacji: 02.10.2019, 20:54

Arka Gdynia wygrała drugi mecz z tureckim Botasem i bez problemów awansowała do fazy grupowej koszykarskiej Euroligi.

W Turcji gdynianki wygrały 88:72. We własnej hali wystarczyło, że obronią przewagę i wywalczą awans do Euroligi kobiet. Arka nie chciała jednak na tym poprzestać.

Spotkanie w Gdyni okazało się bardziej wyrównane, niż te w Turcji. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi, na przerwę zawodniczki zeszły do szatni przy remisie.

Drugą połowę już lepiej zaczęły gospodynie, które wypracowały kilka punktów przewagi i po trzech kwartach prowadziły 62:55. W ostatniej części spotkania koszykarki Arki nie dały się już dogonić, a tym bardziej nie dały sobie wyrwać awansu do Euroligi. Tym samym podopieczne Gundarsa Vetry wygrały oba pojedynki i w dwumeczu zwyciężyły 172-147.

Arka Gdynia - Botas SK 84:75 (19:21, 23:21, 20:13, 22:20)

Arka: Papova 27, Balintova 10, Kastanek 8, Slamova 6, Greinacher 6 oraz Allen 14, Rembiszewska 12, Niemojewska 1, Podgórna 0, Grymek 0, Wińkowska 0.
Botas: Mitchell 23, Peddy 22, Fagbenle 17, Koksal 3, Hollingsworth 2 oraz Gulcan 4, Bas 4, Akbas 0, Gülçelik 0.