NHL: nowy sezon rozpoczęty!

• Data publikacji: 03.10.2019, 16:38

Za nami pierwsza noc z meczami najlepszej hokejowej ligi świata w sezonie 2019/2020. Tegoroczni mistrzowie St. Louis Blues ulegli ekipie Washington Capitals po bardzo wyrównanym pojedynku.

Mecz w St. Louis rozpoczęli dobrze obecni mistrzowie Ameryki. W 53. sekundzie zdobyli już pierwszą bramkę. 7 minut później podwyższyli prowadzenie, jednak nie na długo. Kilka minut przed końcem pierwszej tercji doświadczony Ovechkin trafił na 1:2. Druga część meczu zdecydowanie należała do "Capitalsów". Znacznie przeważali na lodzie, a wyrównującą bramkę zdobyli w 13. minucie. Trzecia tercja obyła się bez goli, toteż do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się goście i ostatecznie to oni wygrali to spotkanie 3:2.

Sporo bramek padło na tafli w Toronto, gdzie Maple Leafs podejmowali ekipę ze stolicy Kanady, a mianowicie Ottawa Senators. "Senatorzy" zdobyli pierwszą bramkę już w 25. sekundzie. Ich radość z prowadzenia trwała jednak tylko przez pierwszą tercję. Niesieni dopingiem kibiców gospodarze szybko strzelili 2 gole i było już 2:1. Senators dość szybko odpowiedzieli na trafienie rywali i znów był remis. Nie utrzymał się on jednak zbyt długo, bo do końca tej tercji Matthews trafił do siatki gości dwukrotnie i Maple Leafs prowadzili 4:2. W trzeciej części spotkania gospodarze pewnie dotrzymali prowadzenie, które jeszcze w 10. minucie podwyższyli. 2 minuty przed końcem Ryan (Senators) trafił jeszcze na 3:5, lecz nie miało to już większego znaczenia i 3 punkty zostały w Toronto.