Liga Europy: bezbarwne United remisuje w Hadze z AZ Alkmaar

• Data publikacji: 03.10.2019, 20:50

Po remisie w Belgradzie z Partizanem (2:2), ekipa AZ Alkmaar podejmowała w Hadze Manchester United. Po bezbarwnym spotkaniu, oba zespoły podzieliły się punktami.

Stadion klubu ADO Den Haag służy piłkarzom AZ Alkmaar do gry w związku z pracami naprawczymi, jakie trwają na ich macierzystym obiekcie, po zawaleniu się trybuny w wyniku wichur, które niedawno nawiedziły Holandię. Pierwsza połowa tego starcia nie porwała kibiców, ponieważ na boisku wiało nudą. Choć nieco lepiej prezentowali się piłkarze z Alkmaar, to gole w tej części gry nie padły.

Druga połowa również nie przyniosła bramek, choć była nieco ciekawsza. Swoje szanse mieli przede wszystkim gospodarze, a konkretnie Oussama Idrissi, który raz nieznacznie się pomylił, strzelając z pierwszej piłki, a przy drugiej sytuacji, jego próbę zatrzymał David de Gea. W międzyczasie, bliski szczęścia był też Owen Wijndal, lecz i z nim poradził sobie hiszpański bramkarz "Czerwonych Diabłów". Tym samym, ten nudny mecz, zakończył się podziałem punktów.

AZ Alkmaar - Manchester United 0:0

Bramki: brak

AZ Alkmaar: Bizot - Sugawara, Vlaar, Wuytens, Wijndal - Midtsjo, de Wit (87' Hatzidiakos), Koopmeiners - Stengs, Boadu, Idrissi

Manchester United: de Gea - Williams, Rojo, Lindelof, Dalot - Matić, James (63' Rashford), Fred, Gomes, Mata (83' McTominay) - Greenwood (78' Lingard)

Żółte kartki: 90+2' Dalot

Sędziował: Gediminas Mazeika (Litwa)