Liga Europy: Lazio wygrywa, choć musiało odrabiać straty

• Data publikacji: 03.10.2019, 23:00

Po porażce z rumuńskim CFR Cluj, piłkarze stołecznego Lazio, podejmowali na Stadio Olimpico ekipę Stade Rennes. Rzymianie wygrali - 2:1, choć musieli gonić wynik w tym meczu.

Pierwsze 45 minut nie porwało kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu olimpijskiego w Rzymie. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Chociaż częściej przy piłce byli gospodarze, to mimo wszystko, lepsze wrażenie sprawiali goście z Francji. Zabrakło jednak efektów w postaci goli.

Po zmianie stron, zaczęło się dziać nieco więcej. Już w 49. minucie, przed doskonałą szansą stanął Eduardo Camavinga, ale posłał piłkę obok prawego słupka bramki Thomasa Strakoshy. Sześć minut później, padł jednak gol dla Rennes. Clement Grenier dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a cudowną główką popisał się Jeremy Morel, pakując ją do siatki. Podopieczni Simone Inzaghiego szybko się pozbierali i dziewięć minut po golu dla Rennes ponownie mieliśmy remis. Krótkie podanie w szesnastkę wykonał rezerwowy Luis Alberto, a tam szybkim, płaskim strzałem popisał się inny ze zmienników - Sergej Milinković-Savić, nie dając szans na interwencję Edouardowi Mendy'emu. Rzymianie poszli za ciosem i kilkanaście minut potem zdobyli zwycięską bramkę. Milinković-Savić zacentrował tym razem ze skrzydła, zaś głową wykończył wszystko Ciro Immobile. Goście szukali wyrównania, ale ani rezerwowy Benjamin Bourigeaud ani Grenier nie zdołali pokonać albańskiego bramkarza Lazio.

Lazio Rzym - Stade Rennes 2:1 (0:0)

Bramki: 64' Milinković-Savić, 75' Immobile 55' Morel

Lazio Rzym: Strakosha - Vavro, Acerbi, Bastos - Lazzari, Parolo, Cataldi (53' Milinković-Savić), Berisha (53' Alberto), Lulić (82' Jony) - Immobile, Caicedo

Stade Rennes: Mendy - Morel, Gnagnon, Da Silva - Doumbia (82' Hunou), Camavinga (71' Bourigeaud), Martin, Grenier, Traore - Niang, Tait (76' Raphinha)

Żółte kartki: 9' Cataldi - 41' Gnagnon

Sędziował: Serhiy Boiko (Ukraina)