Rugby - PŚ: Włosi bez szans w meczu z RPA

• Data publikacji: 04.10.2019, 14:52

W Shizuoki rozegrano bardzo ważne spotkanie dla przebiegu rywalizacji w grupie B. Republika Południowej Afryki pewnie wygrała 49:3 z Włochami.

Można przypuszczać, że mecz Republiki Południowej Afryki z Włochami będzie decydujący o 2. miejscu w grupie i awansie do ćwierćfinału. Już w 5. minucie przyłożenie dla RPA zanotował Chelsin Kolbe. Potem podwyższył Handre Pollard. Rzut karny dla Italii wykorzystał Tommaso Allan. Przewaga zespołu z RPA była jednak bardzo wyraźna. Włosi nie mogli stworzyć sobie dobrych okazji do przyłożenia, a RPA pewnie zmierzało do triumfu. Jeszcze przed przerwą przyłożył Mbongeni Mbonambi. Kolejne 5 punktów z kopnięć dorzucił Pollard.

W drugiej połowie Handre Pollard wykorzystał rzut karny oraz dwa z pięciu podwyższeń. Przyłożenia zanotowali Kolbe (po raz drugi), Lukhanyo Am, Makazole Mapimpi, RG Snyman i Malcolm Mark. Włosi nie zdołali wykonać przyłożenia i tym samym byli tylko tłem dla ekipy z Południowej Afryki. Ostatecznie RPA wygrało 49:3 i jest praktycznie jedną nogą w ćwierćfinale. Obydwa zespoły mają na swoim koncie 2 zwycięstwa i porażkę oraz dorobek 10 punktów. W ostatnim meczu grupowym RPA zagra z Kanadą, a Włosi zmierzą się z Nową Zelandią.

RPA - Włochy 49:3 (17:3)