PHL: niespodzianki na północy kraju!

• Data publikacji: 04.10.2019, 21:43

W meczach 7. kolejki padły dwa dość niespodziewane wyniki. Lotos PKH Gdańsk pokonał GKS Tychy, zaś KH Energa Toruń wygrała z Cracovią.

Mecz pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS-em Katowice dziś się nie odbył i został przełożony, ponieważ jeden z zawodników "GieKSy" został pobity i trafił do szpitala. Drużyna gości odmówiła gry w dzisiejszym spotkaniu z tego powodu.

Pojedynek w Toruniu był obfity w emocje. Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie, po bramce Pozdnyakova. Jednak chwilę później Damian Kapica trafił do bramki i było 1:1. Najwięcej goli padło w 2. tercji. Najpierw Artyom Sadtretdinov zdobył bramkę dla torunian, a po nim w 6 minut padły 3 trafienia krakowian. Gol Bezwinskiego był ostatnim dla gości w tym meczu. Przed końcem tej tercji Bartosz Fraszko zdołał jeszcze zdobyć kontaktową bramkę na 3:4. W 3. tercji niezawodny w tym sezonie Sadtretdinov wyrównał nieco ponad 2 minuty przed końcem, co potem oznaczało dogrywkę. W niej lepsi okazali się gospodarze, którzy zwycięzką bramkę zdobyli 5 sekund przed końcem. Bohaterem okazał się nowy nabytek Energi - Sergushkin.