NHL: Jets wygrywa po karnych

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 05.10.2019, 15:43

Niesamowity przebieg miało tej nocy spotkanie New Jersey Devils z Winnipeg Jets. Najpierw cztery bramki zdobyli gracze Devils, potem sytuacja na tafli odwróciła się całkowicie i gole strzelali będący w mogłoby się wydawać beznadziejnej sytuacji hokeiści Jets.

Pierwsza tercja meczu nie zapowiadała tego, jak dramatyczny przebieg będzie miała ta potyczka. Jedyny gol padł w zamieszaniu pod bramką Jets, kiedy Bitetto stracił krążek na rzecz Bratta, którego podanie skutecznie wykorzystał Gusev.

Dużo więcej działo się w drugiej części gry. Już po dwóch minutach wynik spotkania podwyższył Coleman, który otrzymał podanie od Simmondsa przejmującego krążek po strzale Zajaca. Kilkanaście minut później było 3:0, tym razem Brossoita po strzale z dystansu pokonał Vatanen. Czwarte "oczko" ponownie zdobył Coleman, który po solowej akcji pokonał bramkarza Jets-ów i to pomimo bliskiej asysty obrońcy rywali.

Wielu przekreśliło w tym momencie hokeistów z Winnipeg, ale oni nie zamierzali się poddawać. Na 10 sekund przed końcem tercji gola z dużej odległości zdobył Kulikov i zawodnicy w białych strojach zjeżdżali na przerwę w odrobinę lepszych nastrojach.

Mało kto mógł przypuszczać, że pierwszy gol dla Jets będzie początkiem końca Devils, trzecia kwarta w aspekcie bramkowym należała bowiem do graczy z Winnipeg. Drugi raz punkt na ich konto został przypisany przez Roslovica, który wykorzystał krążek odbity przez bramkarza po strzale Pionka. Kontaktowe trafienie zaliczył z kolei Perreault, który otrzymał podanie od walczącego za bramką rywali Coppa. Wyrównał aktywny tego dnia Pionk strzałem z dystansu i dogrywka stała się faktem. Dodatkowe minuty gry nie przyniosły rozstrzygnięcia i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Jetsi i to oni zostali zwycięzcami tego emocjonującego spotkania.

Winnipeg Jets - New Jersey Devils 5:4 (0:1, 3:1, 0:3, 1:0),