Puchar EHF: zwycięstwa Azotów i Górnika

• Data publikacji: 05.10.2019, 19:59

Polskie zespoły rozpoczęły kwalifikacje do Pucharu EHF, wygrywając mecze na własnym parkiecie. Azoty Puławy pokonały Handball Esch, a Górnik Zabrze okazał się lepszy od Maccabi Rishon Lezion.

Azoty Puławy i Górnik Zabrze rozpoczęły kwalifikacje do Pucharu EHF od drugiej rundy. Pierwsze mecze polskie zespoły zagrały u siebie. Puławianie zmierzyli się z luksemburskim Handball Esch. Azoty w pierwszej połowie maksymalnie uzyskały 3 bramki przewagi, prowadząc 5:2. Goście błyskawicznie odrobili straty i kolejne minuty były wyrównane. Od stanu 14:14 gospodarze rzucili 2 gole i po 30 minutach prowadzili 16:14. W 38. minucie było 20:20, ale od tego momentu Azoty zdobywały przewagę. Ostatecznie polski zespół wygrał 31:28 i wypracował sobie zaliczkę przed rewanżem na wyjeździe. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Moritz Barkow. Szczypiornista drużyny gości rzucił 8 bramek. Po pięć goli dla Azotów zdobyli: Rafał Przybylski, Dawid Dawydzik i Mateusz Seroka.

Górnik Zabrze podejmował Maccabi Rishon Lezion. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 12:12. W drugiej odsłonie skuteczniejsi okazali się Górnicy. Zespół z Zabrza, podobnie jak Azoty, uzyskał kilka bramek przewagi. Także Górnik wygrał różnicą 3 trafień - 29:26. Pięć bramek dla gospodarzy zdobyli: Krystian Bondzior, Szymon Sićko i Aliaksandar Buszkow. Ivan Karacić rzucił 6 goli dla zespołu z Izraela.

Azoty Puławy - Handball Esch 31:28 (16:14)

Górnik Zabrze - Maccabi Rishon Lezion 29:26 (12:12)