NHL: wielkie emocje w Waszyngtonie i Toronto

• Data publikacji: 06.10.2019, 10:59

Dzisiejszej nocy odbyła się kolejna seria meczów hokejowej NHL. Najciekawsze mecze odbyły się w Waszyngtonie, gdzie Capitals podejmowali Carolina Hurricanes oraz w Toronto, gdzie Maple Leafs podejmowali Montreal Canadiens.

W Waszyngtonie mecz dobrze rozpoczęli gospodarze. Po 2. tercjach prowadzili 2:0. Znacznie przeważali w tym spotkaniu. Mimo to Hurricanes nie złożyli broni i w trzeciej części spotkania trafili do siatki "Capitalsów" dwukrotnie, co dało wyrównanie. Gospodarze do końca tercji byli nieco bezradni, a rozpędzeni goście nie zwalniali tempa. Do końca regulaminowego czasu gry nie padła żadna bramka, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Gardiner (Hurricanes), dzięki czemu jego drużyna, mimo słabego początku, wygrywa spotkanie przeciwko Capitals.

W mini derbach Kanady, pomiędzy Toronto Maple Leafs a Montreal Canadiens, padło wiele bramek. Po 60. minutach było 5:5, przez co tak jak w przypadku poprzedniego meczu, trzeba było rozegrać dogrywkę. Była ona bardzo zacięta i nikt nie strzelił w niej złotej bramki. Zatem do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Jedynym, który zdołał pokonał bramkarza i wykorzystać swoją próbę, był Byron (Canadiens) i to on został bohaterem swojej drużyny. Dzięki temu trafieniu jego zespół wraca do Montreal ze zwycięstwem.

Dodatkowo na pochwałę zasługują Mike Hoffman z Florida Panthers oraz Mika Zibanejad reprezentujący New York Rangers. Obaj zawodnicy popisali się znakomitą formą zdobywając aż 3 bramki. Hoffman zaliczył hat-tricka przeciwko ekipie Tampa Bay Lightning, zaś Zibanejad trzykrotnie pokonał bramkarza Ottawa Senators.

Wyniki z dzisiejszej nocy:

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 2:3* (1:0; 1:0; 0:2; 0:1)

Hathaway, Oshie - Haula, Slavin, Gardiner

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 5:6* (2:1; 1:0; 2:4; 0:0; 0:1)

Matthews (2), Kerfoot, Moore, Nylander - Domi, Drouin, Gallagher, Petry, Danault, Byron (zwycięski karny)

Buffalo Sabres - New Jersey Devils 7:2 (2:0; 3:1; 2:1)