Rugby - PŚ: kolejny słaby występ Francji

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 06.10.2019, 11:56

Francuzi, mimo pokonania Tonga 23:21, zanotowali kolejny słaby występ na tegorocznym Pucharze Świata. W drugim dzisiejszym spotkaniu Nowa Zelandia pokonała Namibię 71:9.

Nowa Zelandia - Namibia 71:9

Przez pierwsze pół godziny spotkania cały rugbowy świat przecierał oczy ze zdumienia - Namibia naprawdę grała dobrze i zdecydowani faworyci zdobyli w tym czasie tylko 10 punktów. Jeśli dodamy do tego, że Stevens trafił trzy razy miedzy słupy z rzutów karnych, to okazało się, że wynik w tym momencie brzmiał 10:9, co nie ukrywajmy było lekką kompromitacją dla obrońców tytułu. No i to ich ostro podrażni ło, gdyż od tego momentu już bezsprzecznie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, regularnie zdobywając kolejne przyłożenia i ostatecznie wygrywając 71:9. Obrońcy tytulu jednak nadal nie mają pewnego awansu do fazy pucharowej PŚ. Aby go sobie zapewnić, to w ostatnim meczu fazy grupowej muszą pokonać Włochów.

Francja - Tonga 23:21

Gdy w pierwszych 35 minutach trzej zawodnicy pochodzący z wysp pacyfiku, czyli Raka, Vakatawa i Ntamack położyli punkty, wydawało się, że pogrążą swoich "ziomali" z Tonga, gdyż na tablicy wyników widniał rezultat 17:0. Ale Francui nie byliby sobą, gdyby nie sprawili sobie na tym turnieju jakiś problemów. I tak, jescze przed przerwą dali sobie położyć punkty na 17:7, chwilę po zmianie stron na 17:14 i zrobiło się naprawdę nieciekawie. W grę trójkolorowych znowu wkradł się chaos, ale osttecznie dowieźli do końca spotkania minimalne prowadzenie 23:21, choć fakt, że musieli w ostatniej akcji meczu ratować się wykopem w aut w meczu z takim rywalem, jakim jest Tonga, nie wróży dobrze na przyszłość. Pozytywną wiadomością dla kibiców z Francji jest fakt, że ich ekipa zapewniła sobie dziś awans do ćwierćfinału.