Thierry Neuville wygrywa Rajd Sardynii

• Data publikacji: 10.06.2018, 13:30

Thierry Neuville wygrał tegoroczny Rajd Sardynii, a walka o zwycięstwo była niezwykle wyrównana. Tuż za nim uplasował się Sébastien Ogier, a na najniższym stopniu podium stanął Esapekka Lappi.

Po wczorajszym dniu różnica między pierwszymi dwoma zawodnikami wynosiła zaledwie 3.9 sekundy. Dzisiaj od samego rana różnice nadal się zacierały, Neuville był szybszy od Ogiera na każdym odcinku specjalnym. Przed ostatnią próbą różnica wynosiła tylko 0.8 sekundy. Mogliśmy tylko domyślać się, że pierwsze dwie załogi nie będą się oszczędzać i zrobią wszystko, aby zwyciężyć na koniec dnia.

Ostatecznie zwyciężył Thierry Neuville wraz ze swoim pilotem Nicolasem Gilsoulem, wyprzedzając drugą załogę zaledwie o 0.7 sekundy. Pięciokrotny Mistrz Świata stracił do Belga na tej próbie 1.4 sekundy, czym przekreślił swoje szanse na zwycięstwo.

Załogi przejechały łącznie 1388.03 km, z czego 1073.67 stanowiły „dojazdówki”. 314.36 km to walka załóg na trasach odcinków specjalnych pełnym tempem rajdowym.

Źródło: wrc.com