Premier League: pierwszy gol Davida Luiza, Arsenal wygrywa

• Data publikacji: 06.10.2019, 17:01

Arsenal FC wygrał z Bournemouth 1:0 na Emirates Stadium. Gola na wagę zwycięstwa i jednocześnie swojego debiutanckiego zdobył David Luiz.

Arsenal już od 9. minuty prowadził w spotkaniu z Bournemouth, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego Nicolasa Pepe wykorzystał David Luiz. Brazylijczyk skierował głową piłkę do siatki i w ten sposób zdobył swojego debiutanckiego gola w drużynie Kanonierów. Obie drużyny słyną ze swoich ofensywnych upodobań, jednak dzisiaj nie oglądaliśmy gradu uderzeń na obie bramki. Nicolas Pepe był najbardziej aktywnym graczem Arsenalu, jednak zbyt często decydował się na próbę wymuszenia rzutu karnego, niż na oddanie strzału. Swoje sytuacje marnowali także Dominic Solanke i Jefferson Lerma, przez co do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po powrocie z szatni inicjatywę na murawie przejęło Bournemouth. Wisienki tworzyły sobie okazje, jednak nie na tyle klarowne, by zmienić wynik spotkania. Arsenal zaś nie kwapił się do ataku, podopieczni Unaia Emery'ego mieli głównie za zadanie bronić niskiego prowadzenia. O dziwo obronie Kanonierów udało się dowieźć czyste konto do końca, dzięki czemu gospodarze notują trzy punkty. W doliczonym czasie gry Pierre-Emerick Aubameyang mógł jeszcze zdobyć gola, ale trafił tylko w słupek. Ostatecznie Arsenal wygrał 1:0 i wskakuje na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Arsenal - Bournemouth 1:0 (1:0)

Bramki: 9' Luiz

Arsenal: Leno - Kolasinać, Luiz, Sokratis, Chambers - Guendouzi, Xhaka, Ceballos (75' Willock) - Saka (83' Torreira), Aubameyang, Pepe (63' Martinelli)

Bournemouth: Ramsdale - Stacey (79' Francis), Cook, Ake, Rico - Wilson (79' Groeneveld), Lerma, Billing, King - Wilson, Solanke (63' Fraser)

Kartki: 72' Martinelli - 13' Billing, 29' Stacey

Sędziował: M. Atkinson